Mardin Roj

Gözaltında kulak zarı patlatılan Mardinli tutuklu cezaevinde işkence gördü

Gözaltında kulak zarı patlatılan Mardinli tutuklu cezaevinde işkence gördü
  • 28 Temmuz 2021
Gözaltında maruz kaldığı şiddet sonucunda kulak zarının patlatıldığını dile getiren Mahsum Demir, cezaevinde de kendilerine işkence yapıldığını söyledi.
Urfa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında 15-25 Haziran tarihleri arasında Urfa ile Mardin’de yapılan baskınlarda gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Mahsum Demir, ailesiyle yaptığı haftalık telefon görüşmesinde maruz kaldığı şiddeti aktardı. Kendisi ile birlikte tutuklanan 14 kişiden Mürşit Aslan, Mahsum Temel, Mehmet Salih Eliş, Mahmut Parsak ve Hamdullah Hozan’ın ağır işkenceye maruz kaldığını aktaran Demir, tutuldukları Urfa T Tipi Kapalı Cezaevi’nde gördükleri şiddete rağmen bir aydır hastaneye götürülmediklerini ifade etti.
Gözaltında olduğu sırada işkence nedeniyle kulak zarının patladığını belirten Demir, “Bir aydır hastaneye götürülmüyoruz. Bir aydır hücrede tutuluyoruz. Bize işkence yapılıyor. Baş gardiyan Cengiz S., kötü muamelede bulunuyor” ifadelerini kullandı. Bir an önce hastane sevklerinin yapılması için cezaevi yönetimiyle görüşme taleplerinin olduğunu dile getiren Demir, taleplerinin yerine getirilmediğini belirtti. Maruz kaldıkları işkencenin ağır bir işkence olduğunu kaydeden Demir, demokratik kamuoyuna, insan hakları örgütlerine ve hukukçulara çağrıda bulundu. (Mezopotamya)
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ