Mardin Roj

Gözaltına alınan DBP Mardin Eşbaşkanları hakkında karar verildi

Gözaltına alınan DBP Mardin Eşbaşkanları hakkında karar verildi
  • 26 Aralık 2022 20:47

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturmada DBP Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır’ın ifade işlemleri sürerken aralarında Mardin İl Eşbaşkanlarının da olduğu 13’ü kişi bırakıldı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında 23 Aralık’ta gözaltına alınan Demokratik Bölgeler Partisi ( DBP) Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır, DBP Diyarbakır İl Eşbaşkanları Seval Gülmez ve Fahrettin Altun, Batman İl Eşbaşkanları Burhan Eğlenti ve Rükiyete Onat Gönül, Urfa İl Eşbaşkanları Rabia Aslan ve Hidayet Enmek, Antep İl Eşbaşkanları Ethem Ünal ve Zeliha Arslan, Şırnak İl Eşbaşkanı Zeki İrmez, Mardin İl Eşbaşkanları Şerafettin Aslan ve Süreyya Dündar, Ağrı İl Eşbaşkanı Melik Özmüş, Van İl Eşbaşkanları Şengül Polat ve Harun Okay öğlen saatlerinde adliyeye sevk edildi.

 

DBP Diyarbakır İl Eşbaşkanları Seval Gülmez, Batman İl Eşbaşkanları Burhan Eğlenti ve Rükiyete Onat Gönül, Urfa İl Eşbaşkanları Rabia Aslan ve Hidayet Enmek, Antep İl Eşbaşkanları Ethem Ünal ve Zeliha Arslan, Şırnak İl Eşbaşkanı Zeki İrmez, Mardin İl Eşbaşkanları Şerafettin Aslan ve Süreyya Dündar, Ağrı İl Eşbaşkanı Melik Özmüş, Van İl Eşbaşkanları Şengül Polat ve Harun Okay savcılık ifadelerinin ardından adli kontrol tedbiri istemiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. 13 DBP’li Hakimlik ifadelerinin ardından yurt dışı yasağı adli kontrol tedbiriyle serbest bırakıldı.

 

DBP Diyarbakır İl Eşbaşkanı Fahrettin Altun’un savcılık ifadesi biterken, DBP Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır’ın ise henüz savcılık ifadesine başlanmadı.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ