Mardin Roj

Genco Erkal duyurdu: Mardin Belediyesi bize salon vermedi

Genco Erkal duyurdu: Mardin Belediyesi bize salon vermedi
  • 12 Eylül 2021

Mersin’de sahne alan tiyatro sanatçısı Genç Erkal, kayyım yönetimindeki Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin kendilerine salon vermediğini duyurdu.

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi’nin öncülüğünde Dostlar Tiyatrosu’nun, şair Ahmed Arif’in ölümünün 30’uncu yılı anısına hazırladığı  ‘Şahdamarım’ adlı müzikli gösteri Mersinli tiyatroseverlerle buluştu. Oyunun sahnelenmesinin ardından konuşan tiyatro oyuncusu Genç Erkal çarpıcı açıklamalar yaptı.

 

Kendilerine sahnelerde yer bulamadıklarını ifade eden Genco Erkal, derdini anlatmak için attığı twit üzerine kendisi için anlamlı olan Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden davet aldıklarını ve çok güzel destek gördüklerini söyledi. Erkal, şöyle devam etti:

 

“Pandemiden dolayı daha çok açık hava sahneleri arıyoruz. Maalesef çok verimli değil bu konuda ülkemiz. Mersin’deki bu fevkalade açık hava tiyatrosu çok güzel. Bundan evvel Adana’daydık orası da güzeldi. Hatay’daki de çok güzeldi. Ama mesela Diyarbakır’a gitmek istiyoruz, orada böyle bir sahne yok çok üzücü. Mardin Belediyesi bize salon vermiyor. Genellikle bu zorlukları yaşıyoruz. Bu nedenle ben birazcık derdimizi anlatan bir twit atmıştım. Eksik olmasınlar pek çok belediyeden davet geldi. Burada da çok güzel destek gördük Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden. Çok mutluyuz o bakımdan.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ