Mardin Roj

Gece yarısı Merkez Bankası Başkan Yardımcıları görevden alındı

Gece yarısı Merkez Bankası Başkan Yardımcıları görevden alındı
  • 14 Ekim 2021

Dolardaki yükseliş sürerken Merkez Bankası’nın başkan yardımcıları Prof. Dr. Semih Tümen ve Dr. Uğur Namık Küçük ile Para Politikası Kurulu Üyesi Prof. Dr. Abdullah Yavaş görevden alındı. Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı’na Taha Çakmak, Para Politikası Kurulu (PPK) Üyeliği’ne Prof. Dr. Yusuf Tuna atandı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan, bugün Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ile Çankaya Köşkü’nde bir araya gelmişti. Cumhurbaşkanlığı’nın sosyal medya hesabından duyurulan görüşmenin içeriğine dair herhangi bir açıklama yapılmamıştı.

Bu görüşmenin ardından Merkez Bankası’ndaki görevden alma ve atamalara ilişkin karar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayılandı.

Kararla Merkez Bankası’nın başkan yardımları Prof. Dr. Semih Tümen ve Dr. Uğur Namık Küçük ile Para Politikası Kurulu Üyesi Prof. Dr. Abdullah Yavaş görevden alındı. Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı’na Taha Çakmak, Para Politikası Kurulu Üyeliği’ne de Prof. Dr. Yusuf Tuna atandı.

DOLAR VE EURO TARİHİ REKOR KIRDI

Bu arada dolar ve eurodaki yükseliş sürüyor. Dolar 9,16 ile yeni bir rekora imza atarken euro da 10,64’ten işlem görüyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ