Gazeteciler haksız yere iptal edilen ulaşım kartlarını geri istiyor

Gazeteciler haksız yere iptal edilen ulaşım kartlarını geri istiyor
  • 14 Ekim 2020 16:51 | Son Güncellenme: 14 Ekim 2020 16:52

Mardin’de görev yapan yerli ve ulusal medya temsilcileri uzun süreden beri iptal edilen ücretsiz toplu taşıma kartlarının geri verilmesini istiyor.

Ücretsiz yararlandıkları toplu taşıma kartlarının iki ay önce iptal edilmesiyle mağduriyet yaşayan gazeteciler ücretsiz toplu taşıma hakkının ellerinden alınmasına anlam veremeyerek bugüne kadar düzeltilmemesi üzerine de duruma tepki gösterdiler.

Gazeteci olmadıkları halde sahte basın kartları ile yüzlerce kişinin toplu taşımadan faydalandığının ortaya çıkması üzerine sahte kartlar yerine tüm kartların iptal edilmesi sonrasında sorunun çözülmesi için defalarca Mardin Valiliği basın görevlileri ve valiliğin kurdurduğu whatsapp iletişim hattında durumun gündeme getirildiğini anlatan gazeteciler, Valilikte görev yapan basın mensuplarının listesine göre vir düzenleme yapılmasını talepe derek yetkililerden konu hakkında açıklama istedi.

CEZAYI NİÇİN GAZETECİLER KESİYOR

Mardin’de görev yapan gazeteci sayısının bir elin parmağını geçmeyecek sayıda olduğunu bunlardan da yarısına yakınının özel aracı olduğu için toplu taşıma kartlarını kullanmadığını belirten Kızıltepeli gazetecilerden İsmail Aydoğan, “Bu konuyu araştırdığımızda bize aktarılan Mardin’de toplu taşımadan faydalanan 100’e yakın basın kartı olduğu için iptal edildiğini söylediler. İlk günden beri diyoruz ki valilik ya da gazetelerin mesleki kurumlarından alınacak listelerle bu teyit edilebilir. Ortada bir usulsüzlük varsa bunun cezasını niçin gazetecilere kesiyorlar. Vali beyin de haberi olduğu bu konuda inisiyatif alıp çözmesini istiyoruz”dedi.

KONUNUN ÇÖZÜLMESİNİ İSTİYORLAR

Derik ilçesinde yerel ve ulusal medya kuruluşlarına muhabirlik yapan Emrullah Karakaş da grupta yaptığı paylaşımında, “Ben Şahsen Derik’te tek basın mensubuyum, aracım yok, haber çalışmalarımı sürdürebilmek için, her ulaşımda şehir içi kartsız olarak 3,5 TL ödüyorum. Mağduriyetimiz göz önüne alınarak konunun bir an önce çözülmesini diliyoruz”diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ