Mardin Roj

Gazeteci Metin Duran ile ilgili olumlu gelişme

Gazeteci Metin Duran ile ilgili olumlu gelişme
  • 14 Eylül 2019

Sağlık koşulları nedeniyle geçtiğimiz yıl tutulduğu cezaevinden tahliye edilen ancak önceki gün yeniden tutuklanan yüzde 93 engelli gazeteci Metin Duran için Mardin Devlet Hastanesi Sağlık Kurulu cezasının bir yıl daha ertelenmesi yönünde görüş bildirdi.

Sağlık koşulları nedeniyle önceki yıl Sincan Kapalı Cezaevi’nden tahliye edilen ancak ATK raporunun süresi dolduğu için 10 Eylül’de yeniden tutuklanan yüzde 93 engelli gazeteci Metin Duran, hakkında olumlu bir gelişme yasandı. Tutuklanmasının ardından sağlık koşulları nedeniyle cezaevinden Mardin Devlet Hastanesi’ne sevk edilen Duran ile ilgili sağlık kurulu cezasının bir yıl daha ertelenmesi yönünde Adlı Tıp Kurumu (ATK) Sağlık Kurulu heyetine görüş bildirdi.

Duran’ın durumuna ilişkin son karar ATK’den gelecek raporla belli olacak.

Hakkında “Örgüt üyesi olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek” iddiasıyla verilen 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası onandıktan sonra 30 Mart 2018’de tutuklanan ve Adli Tıp Kurumu’nun (ATK) “cezaevinde kalamaz” raporu sonrası 17 Eylül 2018’de tahliye edilen Duran, yüzde 93 engelinin yanı sıra yürüyemiyor, konuşamıyordu. Duran ayrıca hafızasını da önemli ölçüde yitirmişti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ