Gazeteci Kanbal’a takipsizlik

Gazeteci Kanbal’a takipsizlik
  • 29 Ekim 2020 16:56 | Son Güncellenme: 29 Ekim 2020 16:57

MA Ahmet Kanbal hakkında “örgüt propagandası yaptığı” gerekçesiyle açılan soruşturma takipsizlikle sonuçlandı.

Mezopotamya Ajansı (MA) Muhabiri Anhmet Kanbal, 2019 Mayıs ayında Urfa’nın Halfeti ilçesinde yapılan bir ev baskınında aralarında çocukların da olduğu çok sayıda kişinin polisler tarafından darp edilip, ellerinin arkadan kelepçelenmesine ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım nedeniyle Urfa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmıştı. “Örgüt propagandası yaptığı” gerekçesi ile açılan soruşturmada söz konusu twiterin Mardin’den paylaşıldığını belirten Urfa Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturma dosyasını Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderdi.

TAKİPSİZLİK KARARI

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı, “örgüt propagandası” niteliklerinin oluşmadığını belirterek, Kanbal hakkındaki soruşturmaya takipsizlik kararı verdi.

SÖZ KONUSU PAYLAŞIM

Sosyal medya hesabı üzerinden, aralarında elleri arkadan kelepçeli çocukların fotoğrafının olduğu Kanbal’ın paylaşım şu şekilde: “Bir fotoğraf düşüyor önüme #Halfeti’den Elleri arkadan kelepçelenmiş Yerlere yatırılmış onlarca beden ‘Terörist’ diyorlar Bir fotoğraf daha düşüyor önüme O da Halfeti’den Gözleri korku ile endişe ile bakan Kalp atışlarını hissettiren Üç küçük beden ‘Terörist’ diyorlar adlarına.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ