Garibe Gezer’in cezaevi arkadaşından mektup: Öldürüldüğünü gördüm

Garibe Gezer’in cezaevi arkadaşından mektup: Öldürüldüğünü gördüm
  • 21 Aralık 2021 20:46

Kandıra 1 No’lu F Tipi Kapalı Cezaevi’nde bulunan Deniz Tepeli, Garibe Gezer’in katledildiğini gördüğünü söyledi.

 

Kandıra 1 No’lu F Tipi Kapalı Cezaevi’nde bulunan Deniz Tepeli, avukat Jiyan Tosun’a aynı cezaevinde uğradığı sistematik işkence ve cinsel şiddet sonrası tek başına tutulduğu hücrede hayatını kaybeden ve cenazesi Mardin Dargeçit ilçesinde defnedilen Garibe Gezer’in ölümü hakkında bilgi verdi.

 

Tepeli, gönderdiği mektupta Gezer’in öldürüldüğünün tanığı olduğunu ifade ederek, olayın üzerinin örtülmek istenildiğini söyledi.

 

Tepeli’nin gönderdiği mektupta şu ifadeler yer aldı: “Ben Garibe’nin öldürülmesine de tanığım. O sırada havalandırmadaydım, gördüm ve duydum. Fakat dün (16-12-2021) size yolladığım APS mektup, “Kapalı zarfla yollayamazsın. Ya açık zarfla yolla ya da vekaletin olan avukata kapalı yolla” deyip bana iade edildi. Bu suçtur. Tam avukatlara hepimizin kapalı zarf yollama hakkımız var. Ama cinayet örtülmeye çalışılıyor. Benim tanıklığım da kritiktir. Tek gören benim. Bunu engellemeye çalışıyorlar. Bu engellenen mektubu bugün (17-12-2021) yine kapalı zarf olarak postaneye veriyorum. Konuya dair Kandıra CBS’ye suç duyurusu ve hapishane idaresine de mektubu engellemelerinin suç, göndermemizin hak olduğunu ve bu engellemeye karşı bir dilekçe yazdım, bilginiz olsun. Öte yandan Salı günü (14-12-2021) Kandıra savcısı O.H. Cengiz, cinayet-intihar dosyası için Resmiye’yi ifadeye çağırdı ama beni dahil etmemişler. Oysa ben görgü tanığıyım. 15-12-2021 tarihinde de başka bir savcı çağırdı tecavüz ve işkence dosyası için. Ben avukatı ile ya da avukatıma danıştıktan sonra ifade vereceğim dedim. Mutlaka benimle görüşün. Örtbas edilmeye çalışılıyor. Sonuna dek takipçisiyiz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ