Mardin Roj

Garê’deki mağaranın görüntüleri yayınlandı

Garê’deki mağaranın görüntüleri yayınlandı
  • 22 Şubat 2021
TSK’nin 41 uçak, helikopter, SİHA ve özel birliklerle 4 gün boyunca Garê’ye yaptığı operasyonda 13’ü esir 16 askerin yaşamını yitirdiği mağaranın görüntüleri yayınlandı. 
Türk Silahlı Kuvvetleri’ni 10 Şubat’ta 41 uçak, çok sayıda helikopter, SİHA ve özel birliklerle karadan ve havadan Federe Kürdistan Bölgesinde bulunan Garê’ye yönelik yaptığı operasyonda 13’ü esir 16 askerin yaşamını yitirdiği mağaranın görüntüleri yayınlandı. Fırat Haber Ajansı’nın (ANF) yayınlandığı görüntülerde, askerlerin “infaz edildiği” ileri sürülen mağaranın bombalandığı görülmekte. Bombalama sonucu mağaranın giriş kısmının moloz yığınına dönüşmüş durumda.
GAZ MASKELERİ BULUNDU 
Büyük çukurların oluştuğu, ağaçların yandığı ve roket izlerinin bulunduğu alanda, TSK’ye ait çok sayıda lojistik, yiyecek, sağlık malzemesi yanı sıra gaz maskeleri bulunuyor. Söz konusu alanda bırakılmış çok sayıda kazma, kürek, balyoz ve manivela ile boş çuvallar dikkati çekiyor.
ULUSLARARASI KURUMLARA ÇAĞRI 
Öte yandan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ölümü üzerine yemin ettiği KCK Yürütme Konsey Üyesi Murat Karayılan, uluslararası örgütlere çağrıda bulunarak, “gelip naaş ve mağaradan numune alsın araştırsın” dedi. Karayılan’ın çağrısı bu akşam Stêrk TV’de yayınlanacağı belirtilirken, Garê’deki görüntülerin tamamına ANF’nin internet sayfası üzerinden ulaşılabilir. (MA)
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ