Mardin Roj

FOTOĞRAFLI | Kadınlar 8 Mart coşkusu ile meydanlarda

FOTOĞRAFLI | Kadınlar 8 Mart coşkusu ile meydanlarda
  • 06 Mart 2022
Savur’da kadınlar halaylar ve zılgıtlar eşliğinde 8 Mart kutlaması yaparken, HDP Parti Sözcüsü Ebru Günay, “8 Mart’ın coşkusu ile Newroz’a ulaşacağız” dedi.

Özgür Kadın Hareketi/Tevgere Jinên Azad (TJA) ve Mardin Şahmaran Kadın Platformu, 8 Mart etkinlikleri kapsamında Mardin’in Savur ilçesine bağlı Evîna (Sürgücü) kırsal mahallesinde kadınlarla şölen düzenledi. HDP Parti Sözcüsü Ebru Günay’ın da katıldığı şölende ellerinde “Jin Jiyan Azadî” ve TJA flamaları olan kadınlar davul ve zurna eşliğinde halaylar çekti. Mahalledeki kadınların tamamının katıldığı etkinlikte kadınlar, coşkulu bir kutlama gerçekleştirdi.

Sloganlar eşliğinde kadınların özgürlük talebini dile getiren kadınlar, zılgıtlar ve alkışlar eşliğinde halaylarını sürdürdü. 
 
Etkinlikte Günay, söz alarak 8 Mart programını anlatırken, kadınların coşkusu ile özgürlüğü kuşandıklarını söyledi. Günay, Garibe Gezer ve Deniz Poyraz’ın anısına bu yıl 8 Mart etkinliklerini sürdürdüklerini belirterek, “8 Mart’ın coşkusu ile Newroz’a ulaşacağız” dedi. Günay, 8 Mart günü Nusaybin’de düzenlenecek etkinliğe herkesi beklediklerini söyledi.
 
Günay’ın ardından yerine kayyım atanan Savur Belediye Eşbaşkanı Gülistan Öncü, 8 Mart coşkusunu selamladığını belirtti.
Açıklamaların ardından kadınlar zılgıtlar eşliğinde halaylarla sürdürdü. (Mezopotamya Ajansı)
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ