Mardin Roj

Ethem Sarısülük’ün katledilmesinin yıl dönümü Mardin’de yasağa gerekçe yapıldı

Ethem Sarısülük’ün katledilmesinin yıl dönümü Mardin’de yasağa gerekçe yapıldı
  • 05 Haziran 2021

Mardin’de 30 günlük eylem ve etkinlik yasağı getiren Valilik, gerekçe olarak Gezi Eylemleri sırasında Ankara’da Ethem Sarısülük’ün katledilmesinin yıl dönümünü gösterdi.

 

Mardin Valiliği kent genelinde 30 günlük eylem ve etkinlik yasağı getirdi. Eylem ve etkinlik yasağının gerekçelerini sıralayan Valilik, “bombalı saldırılar yapılacağının değerlendirildiği” ifadelerini kullandı. Valilik, Gezi Parkı Eylemleri sırasında 14 Haziran 2013 günü Ankara’da Ethem Sarısülük’ün katledilmesinin yıldönümünü de gerekçe yaparak, “Gezi Parkı eylemleri esnasında 14 Haziran 2013 tarihinde Ankara ilinde hayatını kaybeden Ethem Sarısülük isimli şahsın ölüm yıl dönümü olduğundan TİKB terör örgütü başta olmak üzere sol terör örgütleri ve müzahir şahıslarca anma etkinlikleri düzenlenmekte olup, basın açıklamaları ve tehdit içerikli yazılı eylemler gerçekleştirildiği bilindiğinden benzer olaylara tevessül edilebileceği” iddiasına yer verdi.

 

Valilik, il genelinde ticari reklamlar hariç, “toplantı ve gösteri yürüyüşü, el ilanı bildiri, broşür dağıtmak, afiş, poster asmak ve açmak, meşale yakma ve taşıma açık ve kapalı yer toplantıları, yürüyüş, basın açıklaması, açlık grevi, oturma eylemi, stant, imza kampanyası, çadır kurma, protesto eylemi gibi eylem ve etkinliklerin 30 gün boyunca yasaklandığını belirtti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ