Mardin Roj

Esnafın diktiği fidanları belediye söktü

Esnafın diktiği fidanları belediye söktü
  • 13 Kasım 2020 20:39 | Son Güncellenme: 13 Kasım 2020 20:40

Kızıltepe Yeni Mahalle eski PTT caddesi kapalı çarşı karşısında bulunan esnaf, dükkanların ününe fidan dikti ancak fidan belediye zabıtası tarafından söküldü.

Mardin Kızıltepe’de Yeni Mahalle eski PTT Caddesi Kapalı Çarşı karşısında bulunan esnaf, dükkanlarının önüne dün Fidan Dikme Günü dolayısı ile fidan dikti. Ancak bir süre sonra ağaç diken esnafın yanına giden Kızıltepe Belediyesi zabıtaları fidanları sökmesini istedi. Belediye zabıtaları kendilerine talimat verildiğini ve fidanların sökülmesi gerektiğini söyledi. Aksi takdirde ceza verileceği söylenen esnaf bunun üzerine fidanları sökmek zorunda kaldı. Fidanlar dükkanların yan tarafında bir duvar dibine saksıları ile konulmak zorunda kaldı.

Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Memduh Çakar, yaşananlara tepki gösterdi. Çakar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile şunları söyledi: “Ağaç fidan dikelim. Var olan ağaçlara sahip çıkalım suyumuzu boşa harcamayalım yerlere çöp ve izmarit atmayalım. Belediyedeki işçi emekçi ve de zabıtalara kolaylık sağlayalım. Parklarımıza sahip çıkıp oralara çöp izmarit ve artıkları atmayalım diyoruz. Bu çağrımızı Kızıltepe Belediyesine iletip kaldırılan fidanların yine dikilmesine izin verilmesini diliyoruz. Takdir halkımızın kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Saygıyla…”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ