Mardin Roj

Eski kayyımın ‘ucube’ logosu kaldırıldı

Eski kayyımın ‘ucube’ logosu kaldırıldı
  • 19 Eylül 2020 10:15 | Son Güncellenme: 19 Eylül 2020 11:01

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin önceki kayyımı Mustafa Yaman tarafından 2 milyon 158 bin TL bedelle kentin göbeğine konulan ve halk tarafından “ucube” olarak anılan 3 boyutlu ay yıldızlı belediye logosu, yeni atanan kayyım tarafından kaldırıldı.

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin önceki kayyımı Mustafa Yaman döneminde 2 milyon 158 bin TL harcama yapılarak, şehrin göbeğine kurulan 3 boyutlu ay yıldızlı belediye logosu kaldırıldı. Kızıltepe Kavşağı üzerine 2018 yılının sonuna doğru yerleştirilen ve halk arasında “ucube” olarak anılan 3 boyutlu ay yıldızlı dev logo gece saatlerinde iş makineleriyle yerinden söküldü. Yerinden sökülen logonun belediye hangarına bırakıldığı öğrenildi.

Kentte trafik akışının en yoğun olduğu bölge olan kavşağa kurulduğu günden bu yana yapılan harcamanın yanı sıra boyutu itibari ile araç trafiği açısından tehlike yaratıyordu. Bu nedenle sık sık eleştirilen logo yapılan şikayetler üzerine kaldırıldı. Belediyeye atanan yeni kayyım tarafından Mustafa Yaman’ın isim ve soyadının baş harflerini andırması nedeniyle belediye logosunun da değiştirilmesine karar verildiği, 3 boyutlu ay yıldızlı logonun kaldırılmasında bu kararın da etkili olduğu belirtildi.

Yaman’ın 10 Haziran’da görevden alınmasının ardından isminin verildiği okul, spor salonu ve caddedeki ismi de silinmişti. (MA)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ