Mardin Roj

Eşine elektrik ile işkence yapan erkek serbest bırakıldı

Eşine elektrik ile işkence yapan erkek serbest bırakıldı
  • 23 Şubat 2021

Kızıltepe’de kendisinden boşanma aşamasında olduğu kadına ve 17 yaşındaki çocuğuna işkence uygulayan erkek serbest bırakıldı.

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde bir kadın, 17 yaşındaki çocuğu ile birlikte boşanma aşamasında olduğu erkeğin elektrikli işkencesine maruz kaldı. Edinilen bilgilere göre; boşanma aşamasında olduğu erkek tarafından kadına hiçbir hak talebi olmadığı yönünde boşanma anlaşması imzalatılmak istendi. Ancak kadının kabul etmemesi üzerine söz konusu erkek, geçtiğimiz hafta 3 gün boyunca kadına elektrik ile işkence uygulayıp, darp etti.

19 Şubat’ta görülen davanın ardından mahkeme boşanmaları yönünde karar verdi. Ancak erkeğin şiddeti devam etti. Bunun üzerine karakola giden anne ve çocuğu şiddete maruz kaldıklarını beyan ederek şikayetçi olmak istedi.

Mardin Barosu Kadın ve Çocuk Hakları Merkezi’nin müdahil olması ile birlikte alınan ifadelerinde yaşadıklarını anlatan anne ve çocuğu şikayetçi oldu. Yapılan şikayet üzerine gözaltına alınan erkek, savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Mardin Barosu Kadın ve Çocuk Hakları Merkezi, yaptığı açıklamada olayın takipçisi olacaklarını duyurdu.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ