Mardin Roj

Eşi ve oğlunu öldüren korucubaşı 10 milyon karşılığında tahliye edildi!

Eşi ve oğlunu öldüren korucubaşı 10 milyon karşılığında tahliye edildi!
  • 16 Kasım 2021
Oğlu Kadir ile birlikte öldürülen Hamdiye Şık’ın gelini Fatma Karaaslan, korucubaşı Mahmut Karaarslan ve kendisi gibi korucu olan oğlu Sidar Karaslan’ın cezaevinden 10 milyon TL para karşılığında tahliye edildiklerini öne sürdü.
Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde yaşayan üvey kardeşler arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan kavgada dini nikâhlı eşi Hamdiye Şık (61) ve oğlu Kadir Karaarslan’ı (26) öldürmekten tutuklu bulunan korucubaşı Mahmut Karaaslan ve kendisi gibi korucu olan oğlu Sidar Karaaslan’ın dün mahkeme kararıyla tahliye edildiklerinin ortaya çıkması şaşkınlığa neden oldu.
18 Temmuz 2020’de işlenen cinayetlerin ardından tutuklanan korucubaşı Mahmut Karaaslan ile diğer eşinden olan oğulları Serdar, Sidar, Serhat, Mazlum ve Zafer Karaarslan hakkında işledikleri iki cinayetin yanı sıra ailenin diğer 8 ferdine yönelik “cinayet teşebbüs” suçundan yüzlerce yıl hapis cezası isteniyordu. Buna rağmen korucubaşı ve oğlu Sidar’ın, yargılandıkları Diyarbakır 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesince celse arasında tahliye edilmelerine anlam veremeyen taraf avukatları, kararın kimi şüphelere yol açtığını dile getirdi.
Avukatların anlam veremediği tahliyelere ilişkin çok önemli bir iddia ortaya atıldı. İddiayı dile getiren ise, öldürülen Hamdiye Şık’ın oğlu ve aynı dava kapsamında tutuklu bulunan Murat Karaaslan’ın eşi Fatma Karaaslan.
Karaaslan, tutuklu her iki sanığın 10 milyon TL para karşılığında tahliye edildiğini öne sürdü.
‘PARAMA KIYAMIYORUM’ DEMİŞ!
Korucubaşı Mahmut Karaaslan’ın yaklaşık bir ay kadar önce cezaevinde kendisini ziyaret eden yakınlarına, “İstesem bir saat içerisinde serbest kalabilirim ama parama kıyamıyorum” şeklinde söylemlerde bulunduğunu anlatan Fatma Karaaslan, bu söylemlere başta kulak asmadıklarını dile getirdi.
TAHLİYE TEKLİFİ 
Karaaslan, sonraki günlerde ise kimi aile dostlarının yanlarına gelip, kolları Diyarbakır Adliyesi’ne uzanan kimi kişilerin serbest bırakılmaları karşılığında korucubaşından 10 milyon TL istedikleri bilgisini kendileriyle paylaştığını ifade etti.
‘SERBEST KALMALARI İMKANSIZ DİYORDUK’
Fatma Karaaslan, “Haklarında böylesi suçlar varken bu kişilerin tahliyesine karar verilmesine anlam vermekte zorlanıyoruz. Bu tahliyelerin bazı kişilerin 10 milyon TL karşılığında devreye girmesiyle yapıldığını düşünüyoruz. Böyle söyleyen insan çok oldu ama biz başta inanmadık. Çünkü ortada açık görüntüler, bir sürü delil var. Serbest kalmaları imkansız diyorduk” diye konuştu.
MHP İL TEŞKİLATINA UZANDI 
Karaaslan, korucubaşı ve oğlunun tahliyelerini para karşılığı sağladıkları öne sürdüğü bu şebeke içerisinde MHP Diyarbakır İl Teşkilatı’ndan kimi kişilerin yer aldığı bilgisini edindiklerini de paylaştı.
AV. POLAT: ŞÜPHELERE YOL AÇTI
Mahkemenin celse arasında verdiği tahliye kararlarına şaşırdıklarını dile getiren Av. Polat, karar henüz UYAP sistemine eklenmediği için tahliyelerin yapılan “ara duruşmada mı” yoksa “tutukluluk incelemesi” üzerinden mi alındığını öğrenemedikleri bilgisini paylaştı. Davanın son duruşmasının 22 Ekim’de görülmüş olması nedeniyle tutukluluk incelemesi için 30 günlük yasal sürenin henüz dolmadığını vurgulayan Polat, görülen son duruşmada mahkemenin tutukluluk incelemesine dair bir ara karar almadığına da dikkat çekti.
Bu durumun kendilerinde kimi şüphelere yol açtığını dile getiren Polat, haklarındaki suçlamalar göz önüne alındığında sanıklardan ikisi hakkında tahliye kararları verilmiş olmasına anlam vermekte zorlandıklarını dile getirdi. (Mezopotamya)
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ