Mardin Roj

Eşbaşkan ve avukatını ’emniyetteniz’ denilerek taciz ve tehdit ettiler

Eşbaşkan ve avukatını ’emniyetteniz’ denilerek taciz ve tehdit ettiler
  • 15 Temmuz 2021

Yerine kayyım atanan Mazıdağı Belediye Eşbaşkanı Nalan Özaydın avukatı Medya Ateş ile birlikte evine giderken, kendilerini “emniyetteniz” diye tanıtan 2 kişinin taciz ve tehditlerine maruz kaldı. 

 

 

Mardin’in Artuklu ilçesi Işık Caddesi’nde evine gitmekte olan yerine kayyım atanan Mazıdağı Belediye Eşbaşkanı Nalan Özaydın, avukatı Medya Ateş ile birlikte 2 kişinin taciz ve tehditlerine maruz kaldı. Eşbaşkan Özaydın’a kaldırımda yürüdüğü sırada omuz atan şahıslar, daha sonra sözlü saldırıda bulundu. Özaydın ve avukatı Ateş olay yerinden uzaklaşmaya çalışırken, söz konusu şahıslar hakaret etmeyi sürdürdü. Bunun üzerine Özaydın ve Ateş şahıslara tepki gösterirken, olayı gören esnaflar da şahıslara tepki gösterdi.

 

 

‘EMNİYETTENİZ’

 

 

Esnafın müdahalesi üzerine şahıslar esnafı “Biz emniyetteniz” diyerek tehdit etmeye başladı. Esnafların izin vermemesi üzerine bir süre olay yerinde bekleyerek, tehditler savuran şahıslar olay yerinden uzaklaştı.

 

 

‘SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ’

 

 

Yaşananları aktaran Özaydın, “Şahıslar arkamızdan gelerek, bizi geçecekleri sırada taciz edecek derece yaklaşarak, yürümeye başladılar. Bizi geçecekleri sırada omuz attılar. İstemsiz bir şekilde olduğu düşüncesi ile birşey demedik. Ama gitmek yerine üzerimize gelip, laf atmaya başladılar. Bunun üzerine alttan almaya çalışsak da laf atmayı sürdürdüler. Bunun üzerine esnaf toplandı ve şahısları göndermeye çalıştı ancak gitmemekte ısrar edip, ‘biz emniyetteniz. Siz karışmayın içeri geçin’ demeye başladılar. Esnaf izin vermedi. Mardin’in göbeğinde böyle birşey olması normal değil. Esnaf olmasa ne yapacakları belli olmayan insanlar. Bu cesareti nereden alıyorlar? Avukatım ile birlikte bu şahıslar hakkında suç duyurusunda bulunacağız” diye aktardı. (Mezopotamya)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ