Erdoğan’ın mitingi için Mardin’de muhtarlara tehdit, kamuya fişleme

Erdoğan’ın mitingi için Mardin’de muhtarlara tehdit, kamuya fişleme
  • 15 Aralık 2022 12:38 | Son Güncellenme: 15 Aralık 2022 12:40

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Mêrdîn mitingi öncesi muhtarlar tehdit edilerek, sağlıkçılar “gelecekler-gelmeyecekler” listesiyle fişlenmeye başlandı. 

 

Mêrdîn’de 17 Aralık’ta AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “toplu açılış” töreni adı altında düzenleyeceği miting öncesi kentteki ana yollara barikatlar konulmaya başlandı. Erdoğan’ın geçeceği yollarda şerit çizgileri boyandı. Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye kayyımı Mahmut Demirtaş ile ilçe kaymakamları, AKP’lilerle birlikte “mitinge çağrı” adı altında iş insanları ve muhtarlarla görüşmeler gerçekleştiriyor.

 

İŞ İNSANLARINA BASKI

 

Görüşmelerde, iş insanlarından miting için kentin farklı yerlerine pankart astırmaları istendiği öğrenildi. Ayrıca Organize Sanayi Bölgesi’ne (OSB) araçlar gönderileceği ve iş insanlarının personeller ile beraber mitinge katılmaları için baskıya maruz kaldıkları aktarıldı.

 

MUHTARLARA TEHDİT

 

Nisêbîn (Nusaybin) ilçesinde de kaymakamlık, muhtarları toplayarak, tehdit içeren sözlerle kırsal mahallelere gönderilecek minibüslerin doldurulmasını istedi. Kaymakam Ercan Kayabaşı’nın, görüştüğü muhtarlara, “Gelmeyeceklerin hakkında tutanak tutup, haklarında işlem başlatacağım. Bu hizmetleri Cumhurbaşkanının sayesinde yapıyorsam beni Cumhurbaşkanının karşısında mahcup etmeyin. Siz elinizi taşın altına koyun. Herkes gelecek. Toplanma alanlarına dolmuş göndereceğiz. Muhtarlar dolduracak, toplanma alanında fotoğraf çekecek. Yapmayanların mühürlerini ellerinden alacağız” dediği iddia edildi.

 

HASTANEDE FİŞLEME

 

Nusaybin Devlet Hastanesi’nde de sağlık çalışanları tek tek müdür odalarına çağrılarak, mitinge katılmaları yönünde tehdit edildi. Sağlık çalışanlarından edinilen bilgilere göre; Miting için “gelecekler ve gelmeyecekler” şeklinde listeler hazırlanmaya başlandı. Başhemşire ve hastane müdürünün, sağlıkçıları, “Bu listeleri kaymakamlık istiyor. Kaymakamlığa göndereceğiz. Başınıza ne gelir bilemeyiz” şeklinde tehdit ettikleri belirtildi. (Mezopotamya)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ