Erdoğan’ın Mardin mitingi için kamu çalışanlarına katılım baskısı

Erdoğan’ın Mardin mitingi için kamu çalışanlarına katılım baskısı
  • 14 Aralık 2022 17:32

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 17 Aralık’ta Mêrdîn’de düzenleyeceği mitinge katılım için eğitim ve sağlık emekçilerine baskı yapılıyor.  

 

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 17 Aralık’ta Mêrdîn’de “toplu açılış töreni” adı altında miting düzenleyecek. Erdoğan’ın mitingi için sağlık ve eğitim emekçilerine baskı yapıldığı öğrenildi. Edinilen bilgilere göre; sağlık personelleri, kurum müdürleri tarafından mitinge katılım için zorlanıyor. Ayrıca Erdoğan’ın mitingi için araçların ayarlandığı ve “gelecekler-gelmeyecekler” şeklinde listelerin hazırlanacağı belirtildi.

 

 

 

EĞİTİM SEN’DEN TEPKİ

 

 

 

Konuya dair yazılı açıklama yapan Eğitim Sen Mêrdîn Şubesi, Erdoğan’ın mitingi için Milli Eğitim Müdürlüğü’nün okul müdürlerini arayarak, öğretmen görevlendirmeleri istediği belirtildi. Açıklamada, “Bir siyasi partinin genel başkanının düzenlediği mitinge devlet memurlarının katılması 657 sayılı devlet memurları kanununa göre suç teşkil etmektedir. Bir siyasi partinin yararına faaliyette bulunan Milli eğitim müdürleri ve okul müdürleri görevlerini kötüye kullanmaktadır. Bütün eğitim emekçileri zorlama veya baskı ile karşılaştığında bizimle iletişime geçmelidir. Okulların siyasi amaçlara ve ranta kurban edilmemesi için mücadelemiz sürecektir. Sendikamız görevini kötüye kullananlarla ilgili gerekli girişimlerde bulunacaktır” denildi.

 

 

 

KAYYIMDAN TOPLU MESAJ

 

 

 

Erdoğan’ın mitingi için kayyım yönetimindeki Mêrdin Büyükşehir Belediyesi de iki ayrı sistem üzerinden kentte yaşayanların telefonuna toplu mesaj gönderdi.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ