Erdoğan’ın ‘manevi kızı’ el koyduğu taşınmazı misafirhane yaptı

Erdoğan’ın ‘manevi kızı’ el koyduğu taşınmazı misafirhane yaptı
  • 26 Eylül 2022 23:12
Cizre’nin eski kayyımı döneminde Tayyip Erdoğan’ın “manevi kızı” olarak bilinen AKP’li Hatice Atan’a tahsis edilen tarihi yapı, partililerin ağırlandığı misafirhane olarak kullanılıyor.  
Şırnak’ın Cizre Belediyesi’ne 17 Kasım 2016 tarihinde atanan kayyım, Kale Mahallesi’nde bulunan tarihi belediye taşınmazını AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “manevi kızı” olarak bilinen dönemin AKP Kadın Kolları Başkanı Hatice Atan’ın başkanlığını yaptığı Birca Belek Kültür Sanat ve Kalkındırma Derneği’ne tahsis etmişti. Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) 2019 yılında belediyeyi kazanması sonrası Atan’dan tarihi yapıyı boşaltması istendi. Atan, belediye tarafından gönderilen tebligatı dikkate almayarak, taşınmazı boşalmadı. Atan, boşaltmadığı tarihi taşınmazı şu an partilileri ağırladığı misafirhane olarak kullanıyor.
AKP’LİLERİN MİSAFİRHANESİ!
Halkın girişine yasak olan tarihi yapı, sadece Atan’ın talebi üzerine açılıyor. Atan, dernek çalışmalarının yanı sıra dışarıdan gelen AKP’li milletvekillerini, partili kadınları ve AKP’ye yakınlığıyla bilinen dernek başkanlarını ağırlıyor. AKP’li Orhan Miroğlu, Şırnak Beytüşşebap Kato Rafting ve Doğa Sporları Derneği Başkanı Serdar Gökçe, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Sami Sümer, Atan’ın ağırladığı ve fotoğraflarının paylaşıldığı isimler arasında yer aldı.
TÜM İŞLERİ BURADA YAPIYOR
Atan, AKP’lileri ağırlamanın yanı sıra başkanı olduğu tüm dernek ve parti görevleri çalışmalarını da burada yürütüyor. Atan, AKP Genel Merkez Kadın Kolları Merkez Koordinasyon Yürütme Kurulu çalışmalarını, Yeşeren Gençlik Derneği, Geleceğe Işık Saçan Kadınlar Derneği ile Aile Destek Merkezi (ADEM) Genel Koordinatörlüğü çalışmalarını da burada sürdürüyor. (Mezopotamya)
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ