Mardin Roj

Erdoğan’ın canlı bağlandığı AKP Mardin kongresinde il başkanı değişmedi, pandemi hiçe sayıldı

Erdoğan’ın canlı bağlandığı AKP Mardin kongresinde il başkanı değişmedi, pandemi hiçe sayıldı
  • 18 Ocak 2021

Erdoğan’ın canlı bağlandığı partisinin Mardin il kongresinde, AKP’lilerin salgın tedbirlerini ihlal ettiği, salonun ise doldurulamadığı görüldü.

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 7. Olağan Mardin il kongresine Vahdettin Köşkü’nden canlı bağlantıyla katıldı. Erdoğan burada yaptığı konuşmada “Önümüzde 2023 seçimleri var. Elbette her seçim önemlidir ve ülkenin sonraki adımları bakımından kritik öneme sahiptir. 2023 seçimleri, ülkemiz için tarihi bir dönüm noktasında yaşanacaktır” dedi.

CANLI YAYINDA İHLAL: AKP’LİLER SALGIN YASAKLARINI TAKMADI

AKP Mardin İl Örgütü tarafından servis edilen fotoğraflarda, hükümet partisi üyelerinin Sağlık Bakanlığı’nın Coronavirüs tedbirlerinin en önemlileri arasında yer alan “fiziki mesafe” kuralını ihlal ettiği görüldü. Ayrıca kongrenin yapıldığı Artuklu Kapalı Spor Salonunun da doldurulmadığı görüldü.

 

Kongrede Erdoğan’ın yaptığı konuşmadan öne çıkan bölümler şöyle:

“Çarşamba günü itibarıyla 42 ilimizi tamamlamış olacağız. İnşallah şubat ayı sonuna kadar tüm il kongrelerimizi bitirerek, hazırlıklarımızı tamamlamayı düşünüyoruz. İl kongrelerimizi çok farklı yapmayı planlıyorduk. 81 ilin tamamına, bu mümkün olmasa da gidebildiğim kadarına bizzat iştirak etmekti. Vatandaşlarımız ile hasbihal edip, hasret giderecektik. Salgın nedeniyle birkaç il hariç buna fırsat bulamadık. İnşallah aldığımız tedbirlerin ve aşı sürecinin başarıya ulaşması ile bahar aylarından itibaren sizlerle yüz yüze hasret gidermeyi istiyoruz.

AK Parti hiçbir zaman seçimden seçime millete giden, kapısını çalan bir parti olmadı. Bu kampanyalar vasıtasıyla öyle de olmayacak. Biz günün 24 saatini, yılın 365 gününü milletine adayan bir partiyiz. AK Parti temsilcisi, üyesi millet ile beraber olandır.”

‘TATLI SU SİYASETÇİLERİ’

“Bu ülkede bir de tatlı su siyasetçileri vardır. Onların yüzü seçimden seçime görünür. Biz millete olan hizmetkarlığını sürdüren bir partiyiz. Partimiz, vesayetin cenderesindeyken de kapatılmak istenirken de bu mücadeleyi verdik. Kuru kuruya demokratlık yapmadık. Milletimize her alanda Cumhuriyet tarihinde yapılanlardan kat kat fazlasını yaptık. Ülkemizin bugünkü fiziki çehresinin sembolü olan eserlerin büyük bölümünü biz inşa ettik. Bugün de açılışlarımızı gerçekleştirerek eser ve hizmet siyasetimizi bir adım öteye taşıyoruz. Son nefesimize kadar milletimize eser bırakmak için çalışmayı sürdüreceğiz. Görev alan her bir arkadaşımın aynı şuurla çalışacağına inanıyorum.”

‘EKONOMİDE GÜÇLÜ BİR YÜKSELİŞ İÇİN REFORM YAPIYORUZ’

“Geçtiğimiz yılı Coronavirus salgınının gölgesinde tamamladık. Sağlık altyapımızın gücü ve tedbirler sayesinde bu süreci en az sıkıntı ile tamamlamanın gayreti içinde olduk. Vatandaşlarımızın kendisini sahipsiz hissetmemesi için elimizden geleni yaptık. Ekonomide güçlü bir yükseliş için gereken reformları yürütüyor, geliştirdiğimiz politikaları kararlılıkla uyguluyoruz. Ülkemizin potansiyelini, yatırım, istihdam ve büyüme odaklı bir şekilde hayata geçiriyoruz.”

‘İFADE ÖZGÜRLÜĞÜNÜN EN BÜYÜK SAVUNUCUSU GÖRÜNÜRLER, İŞİN UCU KENDİLERİNE DOKUNDUĞUNDA YASAKÇILIKTA SINIR TANIMAZLAR’

“Kim ne derse desin tarih kendi hükmünü veriyor. Bize demokrasi üzerinden eleştiri yöneltenler, kuyrukları sıkıştığından demokrasi adına en utanç verici pratiklere imza atmaktan çekinmiyorlar. Çünkü bunlar için demokrasi kendi çıkarlarına hizmet ettiği sürece önemlidir. Bizi insan hakları ve özgürlükler konusunda eleştirenler en küçük bir sıkıntısıyla karşılaştıklarından dünyanın en faşist uygulamalarına yöneliyorlar. Çünkü bunların hak ve özgürlük anlayışlarının sınırları kendi refah ve konforlarının tehdit edildiği yerde biter.”

Kendisine yönelik eleştirilere tahammül edemeyen, “Cumhurkaşkanına hakaret” adı altında binlerce kişinin yargılandığı ve hapis cezası aldığı Türkiye’de, Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

“Fikir ve ifade özgürlüğünün en büyük savunucusu görünürler ama işin ucu kendilerine dokunduğunda yasakçılıkta sınır tanımazlar.

İnşallah bu tarihi mücadelenin en zorlu kısımlarını geride bıraktık. Bundan sonra ektiğimiz tohumların hasılasını toplama vaktidir. Büyük ve güçlü Türkiye’ye hiç olmadığımız kadar yakınız. Yeter ki millet olarak birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sahip çıkalım.”

3 KEZ TEKRARLADI: SİZLERDEN FARKLI BİR COŞKU BEKLİYORUM, HAZIR MIYIZ?

 

“Buradan tüm illerimize sesleniyorum. Adıyaman, Aydın, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Kilis, Manisa, Mardin ve Muş… Hep birlikte buna hazır mıyız? Sizlerden farklı bir coşku bekliyorum. Hep birlikte buna hazır mıyız?

Zira 2023’e bu duygu, bu inanç ve şuurla hazırlanmak durumundayız. Buna hazır mıyız?

AK Parti bugüne kadar 15 ayrı genel seçime, mahalli seçime, cumhurbaşkanı seçimine, halk oylamasına girmiş, hepsinden de birinci olarak çıkmayı başarmıştır.”

SEÇİM AÇIKLAMASI: TARİHİ BİR DÖNÜM NOKTASINDA YAPILACAK

“Şimdi önümüzde 2023 seçimleri var. Elbette her seçim önemlidir. Ülkenin sonraki adımları bakımından kritik öneme sahiptir ama 2023 seçimleri ülkemiz için tarihi bir dönüm noktasında yaşanacaktır. Hala eski Türkiye özlemiyle yanıp tutuşanlar, hala vesayetin, darbenin, sefaletin hakim olduğu o kötü günleri bu ülkeye geri getirmek isteyenler var güçleriyle çalışıyor. Milletimiz bunların gerçek yüzünü, gerçek niyetini geçmişte ülkeye verdikleri zararı bildikleri için hiçbirine itibar etmiyor. görerek ”

‘CHP’NİN BAŞINDAKİ ZAT 56 GÜNDÜR SESSİZ’

“Partilerini örümcek ağı gibi saran hırsızlık, tecavüz, taciz, ahlaksızlık işlerinin üzerini örterek güçlerini korumak isteyenleri milletimiz çok iyi görüyor. CHP’nin başındaki zat partisindeki taciz ve tecavüz olaylarına tam 56 gündür sessiz. Niye konuşmuyor?

Biz bu saldırıların önünü milletimize doğruları anlatarak sahada kesmezsek, işin nereye varacağını bilemeyiz? Mermeri delen su damlaların gücü değil, sürekliliğidir. Biz parti binalarında oturup sadece kendi işimize gücümüze bakarsak o mermer delinir.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ