Mardin Roj

Erdoğan yangın yeri Marmaris’te de çay dağıttı

Erdoğan yangın yeri Marmaris’te de çay dağıttı
  • 31 Temmuz 2021 23:15
AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, orman yangınlarının yaşandığı bölgelerden Marmaris’te sel bölgelerinde yaptığı gibi yine çay fırlattı. 
AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, orman yangınlarının yaşandığı bölgelerden Marmaris’te yaptığı incelemelerin ardından bölgede kendisini dinleyen kalabalığa konuştu. Erdoğan, konuşmasının ardından sel bölgelerinde yaptığı gibi yine halka çay fırlattı.
Erdoğan, “Yanan her karış orman toprağını çok daha fazlasıyla yeniden fidanlarla buluşturacak, orman varlığımıza tekrar kazandıracağız” dedi. Erdoğan, “Antalya, Manavgat, Akseki Gündoğmuş’ta yangından etkilenen tüm mahalleler, Osmaniye, Kadirli ilçesi, Muğla- Marmaris, Bodrum, Milas Köyceğiz, Adana, Kozan yangından etkilenen tüm mahalleler hayata etkili afet bölgesi ilan edilmiştir Yanan ve hasar gören evlere ayrıca kira yardımı yapılacak. Tarım, hayvancılık ve sera faaliyetlerinin hasarları karşılanacak.
Neden yangın söndürme uçakları olmadığı, neden belli şirketlere gelir sağlamak için kiralama yoluna gidildiği tartışmaları konusunda da Erdoğan şunları söyledi: “Uçak konusundaki sıkıntıların ana sebebi, uzun yıllardır bu görevi yürüten Türk Hava Kurumu’nun (THK) filosunu ve teknolojisini yenileyememiş olmasıdır. Buna rağmen 2021 yılında da artık hurda görünümüne bürünen bu uçaklardan üçü ile, 18 helikopter THK ortaklığındaki bir şirketten kiralanmıştır. Erdoğan: Sosyal medya ve diğer medya mecralarında dolaşıma sokulan, miadını doldurmuş hurda araç gereç görüntüleri üzerinden yürütülen fitne, fesat, bozgunculuk faaliyetlerine kimse itibar etmemelidir” diye belirtti.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ