Erdoğan açılış yapsın diye sağlık alanını konuta çevirip sattılar

Erdoğan açılış yapsın diye sağlık alanını konuta çevirip sattılar
  • 10 Aralık 2022 22:12

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Mêrdîn’de gerçekleştireceği açılış için AKP’li Artuklu Belediyesi, valinin talimatıyla sağlık tesis alanını konut alanına çevirip, satışa çıkardı. 

 

 

 

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 17 Aralık’ta Mêrdîn’de gerçekleştirilecek olan “toplu açılış” programına katılacak. Erdoğan’ın programının gerçekleştirileceği Karayolları Parkı’nda bulunan ve kayyım yönetimindeki Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından Sosyal Hizmet Daire Başkanlığı hizmet binası olarak kullanılan bina, miting alanının genişletilmesi için önceki gün yıkılırken, açılışı yapılacak olan yerlerin sayısının artırılması kapsamında AKP’li belediyeler ve kayyım belediyeleri harekete geçti.

 

 

 

ERDOĞAN AÇSIN DİYE PROJE ÜRETİLDİ

 

 

 

Açılış programı kapsamında Mêrdîn’de Erdoğan’ın neyin açılışını yapacağı henüz açıklanmasa da açılışı yapılacak projelerden birinin “Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Konut Destek Programı” kapsamında inşa edilecek bina olduğu öğrenildi. Söz konusu binanın kurulması için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı tarafından Eylül 2022 yılında Artuklu Belediyesi’nden Yalım Mahallesi 436 Ada 3 Nolu parselin hibe edilmesi istendi. Ancak söz konusu talep Ekim ayı Artuklu Belediye Meclisine satış önerisi olarak gönderildi. Ancak söz konusu parselin Sağlık Tesis Alanı olması dolayısıyla Belediye Meclisinde AKP ve HDP’li Meclis üyelerinin itirazıyla satışa onay çıkmadı.

 

 

 

VALİ TALİMAT VERDİ, KARAR DEĞİŞTİRİLDİ

 

 

 

Edinilen bilgilere göre; Meclis kararının ardından Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Kayyımı Mahmut Demirtaş, AKP’li Meclis üyeleri ile görüşerek, söz konusu alanın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın programında yer alan proje için istendiğini aktararak, talebin meclisten geçirilmesi talimatı verdi. Bunun üzerine aynı talep Artuklu Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısında yeniden “satış” olarak gündeme getirildi. Tekrar getirilen teklif bu defa AKP’lilerin oylarıyla Meclisten geçirilerek, söz konusu parselin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına satılmasına karar verildi.

 

 

 

PARSELİN STATÜSÜ DE DEĞİŞTİRİLDİ

 

 

 

Ancak alanın Sağlık Tesis Alanı olması dolayısıyla statüsünün de değiştirilmesine karar verildi. Bunun üzerine söz konusu parsel Sağlık Tesis Alanı olmaktan çıkarılarak, statüsü Sosyal Konut Alanı olarak değiştirildi. (Mezopotamya)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ