Mardin Roj

Emek Demokrasi Güçleri: Hükümet istifa etmeli

Emek Demokrasi Güçleri: Hükümet istifa etmeli
  • 26 Kasım 2021

Mardin Emek ve Demokrasi Platformu, ekonomide yaşanan kötü gidişata dair açıklama yaptı. Açıklamada konuşan HDP Parti Sözcüsü Ebru Günay, iktidara istifa çağrısında bulundu.

 

Mardin Emek ve Demokrasi Güçleri, ekonomideki kötü gidişata dair açıklama yaptı. Kamu Emekçileri Sendikalar Konfederasyonu (KESK) Mardin Şubeleri’nin olduğu bina önünde yapılan açıklamaya sivil toplum örgütü ve siyasi parti temsilcileri ile birlikte HDP Parti Sözcüsü ve Mardin Milletvekili Ebru Günay katıldı. “Geçinemiyoruz, emekten ve halktan yana bir bütçe için omuz omuza” pankartı açılan eylemde ilk olarak HDP’li Günay söz aldı.

‘HÜKÜMET İSTİFA ETMELİ’

İktidarın ülkeyi açlığa, yoksulluğa ve sefalete terk ettiğini dile getiren Günay, insanların sokaklarda “Geçinemiyoruz, geleceksiz kaldık” dediklerine dikkat çekti. Emek ve Demokrasi Platformu ile birlikte bu duruma itirazları olduğunu kaydeden Günay, “Bütçenin yüzde 1’in bütçesi olması için değil bu halkın tamamının bütçesi olması için mücadele ediyoruz. Ülkenin bütün ekonomik değerlerini kendi rant gruplarına, kendi ortaklarına, kendi yandaşlarına pay eden bu iktidarın bu ülkeyi yönetemediğini buradan bir kez daha yineliyoruz. Ranta değil halka bütçe, savaşa katliama değil halka, kadınlara bütçe diyoruz. Hükümetin istifa edip, halkın taleplerine kulak vermesi gerektiğini tekrar ediyoruz” ifadelerini kullandı.

‘MÜCADELEYE ÇAĞIRIYORUZ’

Günay’ın ardından Mardin Emek ve Demokrasi Güçleri Dönem Sözcüsü Deniz Araç yaptığı açıklamada iktidarın politikaları ile halk kesimlerini açlığa ve yoksulluğa mahkûm ettiğini belirterek, “Sermayedarları, patronları, milyon dolarları olanları onlarca kat zenginleştirmiştir. Geçiş garantili köprü, tünel ve otoyolları, uçuş garantili havaalanları, yatış garantili şehir hastaneleri vb. projelere dolar üzerinden verilen taahhütler nedeniyle inşaat şirketlerinin kasalarına para akarken; işçinin, emekçinin, emeklinin, üretici köylünün cebindeki para pula dönüşmektedir. Bizleri yoksulluğa, açlığa ve sefalet ücretlerine mahkûm eden, saray rejimine karşı, tüm emekçileri ve halkımızı iş, eşitlik, özgürlük, adalet, emek ve barış için mücadeleye çağırıyoruz” dedi. (Mezopotamya)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ