Ekinleri kuruyan çiftçiden AKP’li vekile: Utanmıyor musun?

Ekinleri kuruyan çiftçiden AKP’li vekile: Utanmıyor musun?
  • 7 Temmuz 2020 19:33

Derik’te DEDAŞ’ın kesintileri nedeniyle tarlasını sulayamayan çiftçinin ekinleri kurudu. Ekinlerinin kurumasına isyan eden çiftçi, kendisine özel hat çektiği iddia edilen AKP’li Vekil Cengiz Demirkaya’ya “Utanmıyor musun” diye seslendi.

Mardin’in Kızıltepe, Derik ve Artuklu ilçelerinde “çiftçilerin borçlarını ödemedikleri” gerekçesi ile 14 Mayıs’tan bu yana yüzü aşkın kırsal mahallede elektrik kesintilerini sürdüren Dicle Elektrik Dağıtım AŞ.’nin (DEDAŞ), kesintileri nedeniyle evler hem karanlıkta hem de susuz kaldı. Merkez trafolardan yapılan kesintiler nedeniyle borcu olmayan çiftçilerin ve mahalle sakinlerinin de elektrikleri kesilirken, tarlalarını sulayamayan çiftçilerin ekinleri kurumaya başladı.

Derik’te ekinleri kuruyan bir çiftçi, ekinlerinin kurumasına isyan etti. Kızıltepe ‘de kendisi ve ailesinin arazilerine özel hat çektiği ve DEDAŞ’ın jeneratör ihalesini aldığı iddia edilen AKP’li Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya’ya seslenen çiftçi “Sayın vekil. Cengiz Demirkaya bizim Mardin Milletvekilisiniz. Halimizi görün. Halimizi görün. Seçimde canımızı, ruhumuzu verdik, sizin için verdik. Halimizi görün. Bize günah değil mi” diye sordu. Demirkaya’ya “utanmıyor musun” diye tepki gösteren çiftçi, “Halimizi gör vekil halimizi. İmanınız yok mu, Allah’ınız yok mu? Halimizi görün. 300 bin TL zararım oldu. Kim ödeyecek bu zararı? Vekil hele buraya bak. Sen kendine jeneratör getirmişsin bir tanesini bana gönder. Utanmıyor musun? Halimize bak. Şu fidelere bak ne hale geldiler” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ