Eğitim Sen gecesine binlerce kişi katıldı

Eğitim Sen gecesine binlerce kişi katıldı
  • 9 Ekim 2022 00:09
Eğitim Sen’in 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü etkinliğinde “Jin Jiyan Azadî” sloganları eşliğinde, Jina Amini ve Nagihan Akarsel şahsında mücadele sözü verildi.
Kamu Emekçileri Sendikalar Konfederasyonuna (KESK) bağlı Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen) Mardin Şubesi, 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü dolayısıyla dayanışma gecesi düzenledi. Kızıltepe ilçesinde bir salonda düzenlenen etkinliğe çok sayıda kişi katıldı. Kamu emekçilerinin mücadelelerine dikkat çekilen pankartların asıldığı salona aynı zamanda katledilen Jina Mahsa Amini ve Nagihan Akarsel’in fotoğrafları asıldı.
Eğitim Sen Şube Eşbaşkanı Yasemin Altunli,  eğitim emekçilerinin yaşadıklarına değinerek, mücadele etmeyi sürdüreceklerini söyledi. İran’da Jina Aminî’nin katledilmesinin ardından devam eden eylemlere ve Nagihan Akarsel’in katledilmesine dikkat çeken Altunli, kadınların sözünü söylemeye devam edeceğini söyledi. Ardından söz alan Eğitim Sen Şube Eşbaşkanı Mustafa Bozan da, eğitim emekçilerinin zorlu badirelerden geçtiğini belirterek, ihraç edilen kamu emekçileri ile dayanışmaya devam edeceklerini söyledi.
Etkinlikte kadınlar, “Jina Aminî ve Nagihan Akarsel’i bir kez daha anıyoruz Bizler aynı yolda mücadele edeceğimize söz veriyoruz” mesajı vererek, “Jin jiyan azadî” sloganları attı.
Gecenin sonunda Kürt sanatçı Murat Demir konser verdi.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ