Efrîn’de kaçırılan kişiler için fidye isteniyor

Efrîn’de kaçırılan kişiler için fidye isteniyor
  • 25 Eylül 2023 00:03
Efrîn’de paramiliter grupların kaçırdığı iki kişiden haber alınamazken, ailelerinden 10 bin dolar fidye istendiği belirtildi.
Türkiye ve bağlı paramiliter grupların kontrolündeki Kuzey ve Doğu Suriye kenti Efrîn’de, göçertme, insan kaçırma, mal ve mülklerin yağmalanması, kadın ve çocuklara yönelik psikolojik ve fiziksel taciz gibi suçlar sürüyor. Hawar Haber Ajansı’nın (ANHA) haberine göre, son bir hafta içerisinde İstanbul’da zorla sınır dışı edilen 43 Suriyeli mülteci, Efrîn’e getirildi. Türkiye ve bağlı grupların kontrolünde olan Ezaz’dan Efrîn’e dönen Cemîl Hikmet Cafer ve Ednan Omer isimli yurttaşlar, “sivil polis” denilen kişiler tarafından kaçırıldı. Kaçırılan kişilerin akıbeti bilinmezken, ailelerinden 10 bin dolar fidye istendiği belirtildi.
Farklı tarihlerde Efrîn’den Türkiye tarafından geçmeye çalışan 70 yurttaşın, TSK tarafından alıkonulduğu ve paramiliter güçlere teslim edildiği kaydedildi. Ayrıca söz konusu kişilere para cezası kesildiği belirtildi.
Efrîn’de evine dönmek isteyen bir yurttaş ise, kendi evine başka birinin yerleştiğini ve çıkmak için bin 500 dolar şart koştuğunu belirtti.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ