Mardin Roj

Duyan Ailesinden Bir Açıklama Daha

Duyan Ailesinden Bir Açıklama Daha
  • 7 Haziran 2022 13:21

Mardin Kızıltepe ilçesi Işıklar (Brahimiye) köyünde yaşanan olayla ilgili DUNSAD Başkanı Veysi Duyan açıklama yaparak, Süryani halkıyla kardeşçe yaşamaya devam edeceklerini belirtti. 

 

Mardin Kızıltepe ilçesi Işıklar (Brahimiye) köyünde yaşanan olayla ilgili Dicle Un Sanayicileri Derneği (DUNSAD) Başkanı Veysi Duyan açıklama yaptı. Yaşanan olaylarla ilgili yapılan haberler nedeniyle üzüldüklerini açıkladı.

 

Duyan yaptığı açıklamada, olayın kimi kesimler tarafından mezhep çatışması şeklinde algılandığını belirterek, “Bundan dolayı üzüntü duyduk. Olayın kesinlikle yanlış anlaşılmayla alakalıdır” dedi. Duyan “Köyümüzde Süryani kardeşlerimizin medyada yansıdığı gibi, sadece bir hanesi değil, yirmi haneleri mevcuttur. Biz bu insanlarla 70 yıldır kardeşçe yaşadık ve yaşamaya devam edeceğiz. Söz konusu kilisinenin açılışında dahil bizim ailemizin emeği vardır. Ailemizin sanayi ile münasebeti hepinizin malumudur. Mardin Organize Sanayi bölgesinde bulunan fabrikalarımızda şahsım dahil bütün Duyan ailesi mensupları Süryani kardeşlerimizle çalışmış ve istihdam etmiştir. Süryani kardeşlerimiz bize babalarımızın emanetidir bu güzide emanete yıllardır nasıl saygı ve sevgi ile bakmışsak aynı gözle bakmaya ve birlikte yaşamaya devam edeceğiz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ