Mardin Roj

Duruşma dönüşü 2 avukat silahlı saldırıya uğradı

Duruşma dönüşü 2 avukat silahlı saldırıya uğradı
  • 23 Kasım 2021

Elazığ’da katıldıkları duruşmadan dönen 2 avukat yolda silahlı saldırıya uğradı. Avukatlar saldırıdan yara almadan kurtuldu, muvekkileri yaralandı. 

 

Elazığ’da katıldıkları duruşmadan dönen Diyarbakır Barosu üyesi avukatlar Emel Sayın ve Ömer Sansarkan Maden ilçesinde bir tesiste durdukları sırada silahlı saldırıya uğradı. Elazığ 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada karşı tarafın yakınları tarafından gerçekleştirilen saldırıda avukatlar yara almadan kurtuldu. Avukatların yanında bulunan müvekkilleri ise aldığı kurşun yarası ile yaralandı.

 

Olayda yaralanan kişi hastanede tedavi altına alınırken, avukatlar ifade vermek üzere emniyete gitti. Saldırıyı yapanların yakalanması için çalışma başlatıldı.

 

Olaya dair Diyarbakır Barosu da açıklama yaparak, saldırıyı kınadı. Baro açıklamasında “Hiç kimse savunma görevini yapan avukata fiziki saldırı, tehdit ve hakarette bulunamaz. Avukatlık mesleğine yapılan her saldırı, toplumun temel hak ve hürriyetleri ile hukuki güvenlik hakkına yapılmış demektir. Diyarbakır  Barosu olarak saldırganların yakalanması ve devamında etkin yargılama sonucu tutuklanmasına karar verilmesini talep eder, sürecin takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.” dedi.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ