Dokunulmazlığı kaldırılmadan Savcıya ifade verdi: İşte tüm detaylar

Dokunulmazlığı kaldırılmadan Savcıya ifade verdi: İşte tüm detaylar
  • 18 Eylül 2020 11:47 | Son Güncellenme: 18 Eylül 2020 13:00

Bağımsız milletvekili Tuma Çelik, tecavüz ile suçlandığı davada dokunulmazlığı kaldırılmadan savcılığa kendi isteği ile ifade verdi. Tuma Çelik, savcılığa yeni deliller ve yazışmalar da sundu.

Bağımsız milletvekili Tuma Çelik, tecavüz ile suçlandığı davada dokunulmazlığı kaldırılmadan savcılığa kendi isteği ile ifade verdi. Tuma Çelik, savcılığa yeni deliller ve yazışmalar da sundu.


TUMA ÇELİK’İN SAVUNMA METNİNİN TAMAMINA ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

Tuma Çelik’in savcılık ifadesi ve sunduğu tüm delillere ilişkin detaylar şu şekilde;

“27.Dönem milletvekili olan müvekkil hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan dolayı
yasama dokunulmazlığının kaldırılarak iddianame düzenlenebilmesi için Ankara Cumhuriyet
Başsavcılığı Parlamenterler Bürosu tarafından, 30/03/2020 tarih 2020/11364 soruşturma ve
2020/23 sayılı fezleke düzenlenerek Adalet Bakanlığı’na gönderilmiştir.Savcılığınızca her ne kadar fezleke hazırlanıp TBMM’ye gönderilmiş ise de; dosyada müvekkilimizin beyanları ve kan örnekleri, DNA örnekleri dahil dosyada çokça eksik bulunmaktadır.

Müştekinin kişiliğine ilişkin ekte bazı dökümanlar sunuyoruz. Bu dökümanlar ışığında
müştekinin beyanının tekrar alınması gerekmektedir. Zira, müvekkilimiz bu kadınla iddia edildiği gibi hiçbir şekilde zorla ya da gönüllü bir şekilde cinsel temasta bulunmamıştır. Müşteki (Berivan kodlu) Derya Kartal ile Nuri isimli kişi (Nuri Günel) arasında geçen yazışmalarda müşteki (Berivan kod) Nuri ile yazışırken müvekkilim ile aralarında gönüllü bir ilişki geçtiğini fakat müvekkilim sevgili olmayı kabul etmediği için ve ilişkiye devam etmediği için ondan intikam almak istediğini ancak ne yapacağını bilmediğini, ona çok aşık olduğunu ve dengesinin bozulduğunu ifade etmektedir.

Ayrıca, müvekkilimden bazı maddi taleplerde
bulunduğunu da ifade etmektedir. (Müşteki ile Nuri arasında geçen yazışmalar ekte sunulmuştur) Olaydan çok daha önce, şikayetçinin Haziran 2018 de Shleymun adlı kişi ile yaptığı yazışmalarda da gönül ilişkisine girmek istediği, bunun için müvekkil için kullandığı aynı yöntemleri bu kişi için de uyguladığı açıkça ortadadır. (Yazışmalar ekte sunulmaktadır). Buna göre şikayetçi bu işi profesyonel olarak yapmakta ve ağına düşürdüğü insanlardan menfaat temin etmek için bu tür iftiralar atmaktadır. Ekte sunduğumuz yazışmalardan da bu husus açıkça ortadadır. Şikayetçinin 30.7.2018 tarihinde kuzeni ile yaptığı yazışmalarda müvekkil ile ilgili ifadeler kullanmaktadır. Müvekkil o tarihlerde bu kişiyi hiç tanımamaktadır. Buna rağmen müşteki kuzeni ile ilgili yaptığı yazışmalarda psikolojik sorunları olduğunu ve müvekkil hakkında konuşmakta ve müvekkilin fiziki özelliklerinin dikkatini çektiğini ve çapkın olduğunu ifade etmektedir. (Müşteki ile kuzeni arasında geçen yazışmalar sayfa 1-3) Bundan da anlaşıldığı gibi müşteki müvekkili ağına takmak için 2018 Temmuz ayında uğraşmaya başladığı açıktır.

Gerek kuzeni ile yaptığı yazışma gerekse de Shleymum ile yapılan iddia edilen olaydan
1 sene önceki yazışmalarda eşi ile sorunları olduğu ve hatta eşinden boşandığını ifade
etmektedir. Bunlar da göstermektedir ki, eşli ile aralarındaki sorunlarda müvekkilin hiçbir dahli bulunmamaktadır. Müşteki ile Nuri arasında geçen yazışmalar 2. Sayfada müştekinin iddia edilen olaydan 3 ay sonra 8.3.2019 tarihinde müvekkili sevdiğini ifade ediyor. Aynı sayfa da müvekkilin müştekiye karşılık vermeyince müştekinin intikam almak istediğini açıkça ifade ediyor. (sayfa-2,3) İntikam alacağını ifade ediyor. (sayfa7) müvekkili deliler gibi sevdiğini(sayfa 7) 11. Sayfada 10.3.2020 tarihinde hala deliler gibi sevdiğini ifade etmektedir. 15. Sayfada nuri ile yazışan kişinin müşteki olduğu anlaşılmaktadır. 17. Sayfada ise diğer kişinin müvekkil olduğunu ifade etmektedir. Sayfa 19 da açıkça konuşmalarda geçen kişinin Müvekkil olduğunu açıkça ifade ediyor. 15.3.2019 tarihli 32. Sayfa yazışması müvekkilin zarar görmesini istediğini açıkça ifade ediyor. Bunlar gösteriyor ki, Ekte sunduğumuz belgeler ortaya koymaktadır ki, müşteki yalnızca bizim
müvekkilimizle değil başka Süryani erkeklerle de evli bir bayana yakışmayacak şekilde sosyal
medya üzerinden münasebet içerisindedir.

Bu belgelerin bazılarında, müvekkilimize aşık olduğunu müvekkilimiz kendisine karşılık
vermeyince çıldırdığını ve müvekkilimizden mutlaka intikam alacağını ifade etmektedir.
Sunduğumuz bu kayıtlar ve ifade ettiğimiz diğer hususlar dikkate alındığında müştekinin beyanlarının inandırıcı olmadığı, yönlendirilmiş olduğu, intikam (karşılıksız aşkın) amacıyla yapıldığı ortaya çıkmıştır.

Bu durum müştekinin beyanının tekrar alınmasını zorunlu kılmaktadır. Ayrıca, müştekinin telefon ve bilgisayarlarında gerekli incelemenin yapılması için Sulh Ceza Hakimliğinden arama kararı çıkartılmasını silahların eşitliği ilkesi uyarınca zorunludur. Kanunla cumhuriyet savcılığına verilen görev maddi gerçekliğin ortaya çıkartılması için gerekli olan lehe ve aleyhe tüm delillerin toplanmasını sağlamaktır.

NETİCE VE TALEP :Yukarıda açıklanan nedenlerle tevsii tahkikat talebimizin kabul edilip
müştekinin ve Nuri Günel ile diğer şahısların beyanının ekte sunulan belgeler dikkate alınarak tekrar alınmasını ve müvekkilimiz hakkında yapılacak tahkikat sonucunda kovuşturma yapılmasına yer olmadığına karar verilmesini saygılarımızla arz ve talep ederiz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ