Mardin Roj

Diyarbakır’da şiddetli patlama oldu – YENİLENDİ

Diyarbakır’da şiddetli patlama oldu – YENİLENDİ
  • 19 Mayıs 2021

Diyarbakır’da meydana gelen şiddetli patlamanın drone ile havadan yapılan bir saldırıdan dolayı olduğu iddia ediliyor. Bakan Soylu, patlamaya dair açıklama yaptı.

 

Diyarbakır’da şiddetli bir patlama olduğu bildiriliyor. Sosyal medya kullanıcıları, Diyarbakır Havalimanında yaşandığını belirttikleri patlamanın ardından bölgeden yoğun duman yükseldiğini aktarıyor. Patlamanın ardından silah seslerinin yükseldiği iddia edilirken, polislerin kimi yolları tuttuğu yönünde bilgiler paylaşılıyor.

 

Kimi sosyal medya kullanıcıları patlamanın 8. Ana Jet Üssü yakınlarında yaşandığını iddia ediyor. Patlamanın drone ile havadan gerçekleştirilen bir saldırı sonucu yaşandığı yönünde bir takım iddialar da bölgedeki gazeteciler tarafından bildiriliyor.

 

SOYLU’DAN AÇIKLAMA 

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, patlamaya dair şu açıklamayı yaptı:

 

“Diyarbakır’da bir askeri tesise 2 maket uçakla saldırı teşebbüsünde bulunulmuş, maket uçaklar etkisiz hale getirilmiştir.

Herhangi bir zaiyat yoktur.”

 

VALİLİK AÇIKLAMASI 

 

Diyarbakır Valiliği’nden ise, patlamalara ilişkin şu açıklama yapıldı: “Bu gece saat 00.30 sularında Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü Komutanlığına uçak maketi ile bir saldırı girişiminde bulunulmuştur. Söz konusu saldırı maketi düşürülmüş olup Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü Komutanlığımızda herhangi bir zayiat mevcut değildir.”

 

Ayrıntılar Gelecek…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ