Mardin Roj

Devleti dolandıran MHP’li kendisini savundu: Büyüklerim ‘istediğin kadar al’ dediler

Devleti dolandıran MHP’li kendisini savundu: Büyüklerim ‘istediğin kadar al’ dediler
  • 03 Eylül 2021

Paravan şirketler üstünden sigortalı gösterdikleri kişilere nakdi ücret desteği verilmesini sağlayarak ‘nitelikli dolandırcılık’ yapmaktan tutuklanan şebeke üyelerinden MHP’nin 27’nci dönem Van milletvekilli adayı Şahin Yağar, kendisini “Devlet büyüklerim bana ‘istediğin kadar alabilirsin’ dediler. Ben de aldım” sözleriyle savundu. 

Van’ın Erciş ilçesinde, pandemi sürecinde geliri düşen çalışanların mağdur olmaması için verilen nakdi ücret desteğinin hak sahipleri yerine, anlaşmalı oldukları paravan şirketler üzerinden sigortalı gösterdikleri kişilere ödenmesini sağlayan şebekeye yönelik 15 Haziran’da 4 ilde yapılan operasyonda 31 kişi gözaltına alındı. Erciş Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında “nitelikli dolandırıcılık” suçlaması yöneltilen kişilerden 14’ü tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Tutuklananlar arasında MHP’nin 27’nci Dönem Van milletvekili adayı olan Şahin Yağar, eşi Çiğdem Yağar ve birçok yakını yer aldı.
Savcılık sorgularının ardından 18 Haziran’da mahkemeye çıkarılan Yağar, yaptığı işin yasal olduğunu savunup şunları söyledi: “Ben bu işi yasal olduğu için yaptım. İnsanları da yasal olduğu için işe aldım ve sonra izne gönderdim. Ben bunu devlet büyüklerime sordum. Devlet büyüklerim de bana ‘istediğin kadar alabilirsin’ dediler. Ancak şimdi bunun yasal olmadığını söylüyorlar. Ben yasal olmayan bir işi eşimin, çocuğumun, dostumun adına olan şirketlerle neden yapayım?”
Ayrıca Şahin Yağar’la birlikte aynı dosya kapsamında tutuklu bulunan eşi Çiğdem Yağar’ın geçtiğimiz günlerde serbest bırakıldığı öğrenildi. (Mezopotamya)
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ