Mardin Roj

Derik’teki çatışma saatlerce sürdü

Derik’teki çatışma saatlerce sürdü
  • 28 Eylül 2019

Kızıltepe ile Derik arasında bulunan tarım arazileri arasında dün akşam saatlerinde başlayan çatışmalar bugün öğle saatlerine kadar devam etti.

Mardin’in Kızıltepe ile Derik ilçeleri arasında bulunan tarım arazilerinde dün akşam saat 17.00 saatlerinde başlayan çatışmalar bugün öğle saatlerine kadar sürdü. Tarım arazilerinin sulanması için açılan su kuyularının olduğu bölgede yaşanan çatışmalar sırasında bölgeye onlarca zırhlı araçla birlikte çok sayıda Jandarma Özel Harekat ekibi gönderildi. Yer yer patlamaların yaşandığı bölgede HPG’li olduğu iddia edilen bir kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi. Mardin Valiliği’nden yapılan açıklamada ise 2 HPG’linin yaşamını yitirdiği iddia edildi.

Yerel kaynaklar çatışma sonrası Kızıltepe’ye bağlı Atlı (Qesra Kanco) ile Derik’e bağlı Dilektepe (Hileylî) kırsal mahalleleri arasında bulunan bir sulama kuyusu için kurulan evin patlatıldığını ifade etti. Yine çatışmada bir traktörün kullanılamaz hale geldiği ifade edilirken, çok sayıda askeri aracın da zarar gördüğü kaydedildi.

Öğlen saatlerinde bölgeden çekilen özel harekat ekiplerinin sulama işçisi Eşref Çağur’u gözaltına aldığı belirtilirken, Çağur’un feci şekilde darp edildiği iddia edildi. (Mezopotamya Ajansı)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ