Mardin Roj

Derik’te kırsal mahallelerde kilit parke taşına başlanıyor

Derik’te kırsal mahallelerde kilit parke taşına başlanıyor
  • 26 Ekim 2019

Eşit hizmet dağılımıyla çalışmalarını sürdüren Derik Belediyesi kırsal mahallelerde yaşayan yurttaşlara temiz bir yaşam alanı ve kaliteli ulaşım hizmeti sağlamak için kilitli parke taşı döşeyecek.

Derik bağlı üç kırsal mahallede kilitli parke taşı döşeme çalışmalarına başlamak için Fen İşleri Müdürlüğü tarafından ölçüler alındı. Derik Belediyesi, şehir merkezindeki imkan ve hizmetlerin tamamını kırsal mahallelere de götürüyor. Hizmetin eşit dağıtılmasını amaçlayan belediye, şehir merkezinde olduğu gibi kırsal mahallelerde de hummalı bir çalışma yürütüyor. Şu an için belirlenen üç mahallede; Demirli (Dimirlê), Kovalı (Êndewl) ve Tepecik (Heramîyê) ‘de kilitli parke döşeme çalışmaları için ölçüler alındı. Demirli Mahallesi’nde 16 bin metrekare, Kovalı Mahallesi’nde 12 bin metrekare, Tepecik Mahallesi’nde 23 bin metrekare parke taşı döşenecek.

Her yıl parke taşı döşeme işleminin program dahilinde devam edeceği ve bütün mahallelerde parke taşı yapılacağını ifade eden Eş Başkan Mülkiye Esmez, “Göreve geldiğimiz günden bu yana kent merkezinde yapılan çalışmaları kırsal mahallelerimize de götürmeye çalışıyoruz ve kırsal mahallelerimizde önemli yatırımlar hedefliyoruz. Bu kapsamda Büyükşehir Belediye Eş Başkanlarının desteğiyle tüm kırsal mahallelerimize parke taşı döşemesi çalışması yapacaktık. Fakat yaşanan siyasi süreçten kaynaklı bu konudaki çalışmamızı kısıtlı imkanlarla tek başımıza sürdürmeye devam edeceğiz. Halkımıza hizmet etmeye çalışırken, halkımızın bizleri sabırla karşılamalarını bekleriz. Köyken mahalle statüsüne geçen ve yıllardır çalışma gitmeyen yerleşim yerlerimizde eksiklerin tamamlanması için büyük çaba sarf ediyoruz. İlçe halkımızla el ele vererek daha güzel, daha yaşanabilir bir ilçe hedefimize ulaşacağımızdan hiç kuşkumuz yok. Çünkü biz doğru yoldayız ve yapılan çalışmalardan halkımız da oldukça memnun’ diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ