Mardin Roj

Derik’te kayyımın Yardımcısı istifa etti: İşte gerekçeleri

Derik’te kayyımın Yardımcısı istifa etti: İşte gerekçeleri
  • 14 Mart 2022
Derik Belediyesi’nde kayyım yardımcısı olarak görev yapan Abdullah Osmanoğlu, görevinden istifa etti.
İçişleri Bakanlığı tarafından 16 Kasım 2019 tarihinde kayyım atanan Mardin’in Derik Belediyesi, usulsüzlükler ve sosyal yardımların kişisel seyahatlerde kullanılmasıyla çalkalanıyor. Belediye kayyımı aynı zamanda Derik Kaymakamı olan Evren Çakır tarafından görevlendirilen bürokratların Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde yoksullar için ayrılan fonu seyahatlerde kullandığı ortaya çıkmıştı. Belediyede, bu kez İlçe Tarım Müdürü iken kayyım yardımcısı olarak görevlendirilen Abdullah Osmanoğlu’nun istifası gündem oldu.
İddiaya göre Osmanoğlu, belediyede yaşanan usulsüz işlemlerde sorumluluğu olan kişilerle ilgili kayyım yönetimine uyarılarda bulunmasının ardından istifa etti. Osmanoğlu’nun özellikle AKP’den belediyeye atanarak, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdür Vekilliği’ne getirilen Sultan Özen’in karıştığı usulsüzlükleri gündeme getirmesi sonrası herhangi bir işlem yapılmaması üzerine “Dikkate alınmıyorum” diyerek, istifa ettiği öne sürüldü.
Konuya dair Mezopotamya Ajansı’nın (MA) ulaştığı Osmanoğlu ise, istifasının kişisel sebeplerden kaynaklandığını belirterek, kendi mesleğine devam etmek istediğini söyledi. Osmanoğlu, istifasının söz konusu iddialarla alakası olmadığını öne sürdü.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ