Derik’te iş yeri yıkılan yurttaş: Kaymakam önlem almadı

Derik’te iş yeri yıkılan yurttaş: Kaymakam önlem almadı
  • 22 Ağustos 2022 17:13
Derik’te 21 kişinin hayatını kaybettiği kazada iş yeri yıkılan Şeyhmus Kızılay, iş yerinin TIR çarpması sonucu ikinci defa yıkıldığını belirterek, daha önce kaymakama şikayet etmesine rağmen önlem alınmadığını söyledi. 
Mardin’in Derik ilçesinde şehir merkezinden geçen yolda 20 Ağustos’ta meydana gelen kazada 21 kişi hayatını kaybederken, kazada TIR’ın çarpması sonucu Şeyhmus Kızılay isimli yurttaşın iş yeri yıkıldı. Olay saatinde Kızılay’ın sadece oğlunun olduğu iş yerinde kimse yaralanmazken, iş yeri sahibi daha önce de bir TIR’ın iş yerine çarptığını ve yapılan şikayetlere rağmen önlem alınmadığını belirtti.
HER YIL ÖLENLER OLUYOR
Her yıl aynı durumu yaşadığını belirten Kızılay, “Her yıl ölümüz oluyor. Yetkililerin bu işe bir çare bulması gerekiyor. Yeter artık, sabrımız da kalmadı. Bu defa büyük bir katliam yaşandı” dedi. Oğlunun iş yerinde olduğunu ve enkazın altında kaldığını dile getiren Kızılay, şans eseri oğluna bir şey olmadığını belirtirken, “Çok şükür bir şey olmadı ama o stres, o korku yetti ona. Kendi halimize sevinirken, dışarıya çıktığımızda insanların kamyonun altında kaldığını, tekerlerin arasında kaldığını gördük. Derik halkı perişan oldu” ifadelerini kullandı.
SABRIMIZ KALMADI
Öncesinde de kendisinin bizzat Kaymakama durumu anlattığını belirten Kızılay, “Bakın burada fren patlıyor. Kamyon devriliyor, insanlar ölüyor. Şoförler ölüyor, insanlarımız ölüyor. Allah etmesin ilerde büyük bir şey olursa dedim. Bugün oldu. Bu kaç yılı takip edin, arşive bakın, buralardaki kazalarda 150 insan ölmüştür. Son olmasını istiyoruz. Yoksa daha büyük bir şey olacak. Artık sabrımız kalmadı. Kamyon geçiyor biz dua ediyoruz freni patlamasın diye. Sürekli bu korkuyla yaşıyoruz. Derik halkı bu konuda çok şikayetçi. Çocuklarımızı yolun karşısına gönderemiyoruz” diye konuştu.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ