Mardin Roj

Derik Belediye Meclisi’nin Ekim ayı gündemleri belirlendi

Derik Belediye Meclisi’nin Ekim ayı gündemleri belirlendi
  • 02 Ekim 2019

Derik Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda meclis üyelerinin katılımıyla Eş Başkan M. Şerif Kıran’ın başkanlığında Ekim Ayı Meclis Toplantısı yapıldı.

9 gündem maddesinden oluşan Ekim Ayı Meclis Toplantısında ilk 3 madde oy çokluğuyla belediye meclisi tarafından kabul edildi.

Birinci gündem maddesinde yer alan; yurttaşların kendi imkanlarıyla yapmış olduğu Taziye Evlerine, Fen İşleri Müdürlüğünün yurttaşlara yardımcı olması amacıyla 20 bin lira değerinde malzeme ihtiyacı karşılanması maddesi kabul edildi.

Gündemin ikinci maddesinde İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün ayrı bir müdürlük olarak kurulması görüşüldükten sonra meclis tarafından kabul edildi. Meclis gündemin üçüncü maddesi; İlçenin kültür ve sosyal alanda ihtiyaç duyduğu “Kültür Parkı” projesi için çalışma başlatılması meclisin görüşlerinden sonra oy çokluğuyla kabul edildi. İlk üç maddenin görüşülmesi sonrasında meclis toplantısı son buldu.

Ekim ayı içerisinde devam edecek olan meclis toplantısının diğer maddeleri şunlardır;

– Gündem 4. Madde: İlçemizde insan sağlığını olumsuz yönde etkileyen faktörlerin araştırılması konusunun görüşülmesi.

– Gündem 5. Madde: Kadınlarımız üzerindeki ekonomik, sosyal ve psikolojik baskıların azaltılması için belediyelerimizce yapılması gereken çalışmaların konusunun görüşülmesi.

– Gündem 6. Madde: Bölge halkının büyük ilgisini çeken ‘Sin u Seydoş’ türbesinin bulunduğu yerin ihtiyaç ve eksiklerin tespiti konusunun görüşülmesi.

– Gündem 7. Madde: 30.09.2019 tarih ve 2019/03 sayılı İmar Komisyonunun hazırlamış olduğu; İlçemiz Alagöz Mahallesinde bulunan Baba Ömer Ziyareti ve piknik alanının vatandaşlarmıza huzurlu ve rahat yaşam kalitesinin sunulması konulu raporun görüşülmesi.

– Gündem 8. Madde: 23.09.2019 tarih ve 2019/03 sayılı Kültür ve Sosyal İşler Komisyonunun hazırlamış olduğu; Gençlere yönelik sosyal yaşam merkezinin kurulmasına yönelik çalışma başlatılması konulu raporun görüşülmesi.

– Gündem 9. Madde: 30.09.2019 tarih ve 2019/03 sayılı Halkla İlişkiler Komisyonunun hazırlamış olduğu; Belediyemizce halkımıza istihdam alanlarının yaratılması için yapılması gereken hususlar konulu raporun görüşülmesi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ