Mardin Roj

DEDAŞ ile köyü basan komutan halkı tehdit etti

DEDAŞ ile köyü basan komutan halkı tehdit etti
  • 2 Aralık 2021 23:23

DEDAŞ ekibi ve askerlerle birlikte Güçlükonak’ın Fındık beldesine bağlı Cumhuriyet Mahallesi’ni basan Tabur komutanı köylüleri,”Karşımda kadın da, yaşlı da, çocuk da olsa ezer geçerim” diyerek tehdit etti. 

 

Şırnak’ın Güçlükonak ilçesine bağlı Fındık beldesinin Cumhuriyet Mahallesi’nde Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (DEDAŞ), evlerdeki sayaçları elektrik direklerine taşımak istedi. Halkın tepki göstermesi üzerine DEDAŞ çalışanlarıyla mahalle sakinleri arasından gerginlik yaşandı.

 

KOMUTANDAN MAHALLELİYE TEHDİT

 

AKP Fındık Belde Belediye Başkanı Abdulselam İmre ise, DEDAŞ ekibine köyde elektrik sayaçlarının direklere çıkartılmasına karşı çıkanların HDP’li olduğunu belirtti. Bunun üzerine Tabur komutanı askerlerle birlikte köyü basarak, “Yarın saat 13.00’da buradayım karşımda kadın da, yaşlı da, çocuk ta olsa ezer geçerim” diyerek köy halkına tehditlerde bulundu. Köylüler bu duruma karşı çıkarak, “Siz bu halkın güvenliği için buradasınız, bu halkın çocuklarını ve kadınlarını ezmekle tehdit etmek için burda değilsiniz” sözleriyle tepki gösterdi.

 

Daha sonra komutan askerlerle birlikte halka saldırarak yarın gereğini yapacağı yönünde tehditlerine devam etti.

Öte taraftan beldeye bağlı Sevadiye (Gümüşyazı) köyüne de  DEDAŞ  tarafından 17 gündür elektrik verilmiyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ