DBP Nisêbîn’de kongresini gerçekleştirdi

DBP Nisêbîn’de kongresini gerçekleştirdi
  • 25 Aralık 2022 15:14
Birçok yöneticisi gözaltında tutulan DBP, Nisêbîn’de kongreye gitti. HDP’li Gülser Yıldırım, “Mücadeleden başka yol yok” dedi.
Demokratik Bölgeler Partisi (DBP), Mêrdîn’in Nisêbîn (Nusaybin) ilçesinde kongreye gitti. İlçe örgütünün 6’ncı Olağan Kongresine, çok sayıda kişi katıldı. Divan üyelerinin seçiminden sonra özgürlük ve demokrasi mücadelesinde hayatını kaybedenler anısına saygı duruşu yapıldı.
ÖCALAN’IN SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ
HDP Milletvekili Pero Dündar, Paris’te Ahmet Kaya Kürt Kültür Merkezi’ne dönük saldırıya değinerek konuşmasına başladı. Saldırıyı, Sakine Cansız ve arkadaşlarının katledilmesinin devamı olarak nitelendiren Dündar, Kürt halkının katliamlara karşı geri adım atmadığını vurguladı. Dündar, direnişin olmadığı yerde faşizmin yaygınlaşacağına işaret ederek, mücadeleden başka yol olmadığını ifade etti. Kürt kazanımlarının hedef olduğunu belirten Dündar, “İmralı’nın duruşu Kürt halkının mücadelesinin duruşudur. Bu nedenle faşizm tecridi bu kadar derinleştirmiştir. 24 yıldır tecrit altında. 2 yıldır tek bir haber yok. İmralı’nın kapıları açılmalı. Sayın Öcalan’ın sağlığı ve güvenliği konusunda Kürt halkına bilgi verilmeli” dedi.
HDP’li Gülser Yıldırım ise, Kürtlerin yıllardan bu yana asimile edilmeye çalışıldığını söyledi. Yıldırım, onurlu ve özgür bir yaşam için mücadele verdiklerini belirterek, “Bunun dışında bir yolumuz yok” dedi.
Kongrede Remziye Bayhan ve Sabğatullah Alper Eşbaşkan olarak seçildi.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ