Mardin Roj

Dargeçit’in yolları Meclise taşındı

Dargeçit’in yolları Meclise taşındı
  • 30 Eylül 2021

HDP Milletvekili Ebrü Güney, Mardin Dargeçit’e bağlı Zêwîkê (Çavuşlu) Köyü ve çevresindeki köylerin yolu olmadığı için vatandaşların yaşadığı sorunları Meclis gündemine taşıdı.

 

HDP Milletvekili Ebru Güney, Mardin’in Dargeçit ilçesine bağlı Zêwîkê (Çavuşlu) Köyü ve çevresindeki köylerin yolu olmadığı için vatandaşların yaşadığı sorunları Meclis gündemine taşıyarak, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun cevaplaması istemiyle TBMM’ye yazılı soru önergesi verdi.

 

Zêwîkê (Çavuşlu) Köyü ve çevresindeki köylerin yolu olmadığı için vatandaşların yaşadığı sorunları Meclis gündemine getiren Günay, “Mardin Dargeçit’e bağlı Zêwîkê (Çavuşlu) Köyü ve çevresindeki köylerin yollarının sorunlu olduğu ve yıllardır çalışma yapılmadığı, ayrıca su şebekelerinde de sorunların olduğu ve sularının akmadığı bu nedenle köylülerin sularını uzak bir yerden taşıma ile getirdikleri tarafımıza aktarılmıştır. Yolların iyileştirilmemesinden ve su sorunundan yakınan bölge halkı altyapı sorunlarının bir an önce çözülmesini, yolların düzeltilmesini ve su şebekelerinin yenilenmesini talep etmektedirler. Bu bağlamda;1- Mardin Dargeçit’e bağlı Zêwîkê (Çavuşlu) Köyü ve çevresindeki köylerin yollarının sorunlu olduğu ve yıllardır hiçbir altyapı çalışmasının yapılmadığı bilginiz dahilinde midir? Şimdiye kadar herhangi bir çalışmanın yapılmamasının sebebi nedir? 2-Mardin Dargeçit’e bağlı Zêwîkê (Çavuşlu) Köyü ve çevresindeki köylerin altyapı sorunlarının çözülmesi ve yolların düzeltilmesi ile ilgili bir çalışmanız olacak mıdır? 3- Mardin Dargeçit’e bağlı Zêwîkê (Çavuşlu) Köyü ve çevresindeki köylerin su şebekelerinin düzeltilmesi için gerekli çalışmaları yapacak mısınız” diye sordu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ