Mardin Roj

Dağıtılmayan yardımlar dağıtılmış gibi kaydedildi

Dağıtılmayan yardımlar dağıtılmış gibi kaydedildi
  • 01 Eylül 2021
Şırnak Valiliği’ne bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması gereken yardımların dağıtılmış gibi kayıtlara geçirildiği ortaya çıktı. 
Bahar ayı başında satılmayıp üreticinin elinde kalan yemeklik patates ve kuru soğanların AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından alınıp, 81 ilde valilikler aracılığıyla Ramazan öncesi ihtiyaç sahiplerine ücretsiz dağıtılması kararlaştırıldı. Fakat Şırnak’ta bu yardımların dağıtılmadığı ortaya çıktı.
Valiliğe bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı eliyle ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması gereken yardımlar dağıtılmış gibi gösterildi.
Bu durum bazı ihtiyaç sahiplerinin E-Devlet’e baktıklarında sanki kendilerine yardım yapılmış gibi gözükmeleriyle fark edildi. Dağıtılmayan yardımlar Temmuz ayında kent merkezinde, Ağustos’ta ise köylerde dağıtılmış gibi kayıtlara geçirildi.
Ortaya çıkan bu usulsüzlüğe tepki gösteren yardım yapılmış gibi gösterilen yoksul aileler, konuya ilişkin vakıf yönetimine dilekçe ile başvuracaklarını söyledi.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ