Covid-19 testi olmayınca tomografi sonucuyla karantinaya alındı

Covid-19 testi olmayınca tomografi sonucuyla karantinaya alındı
  • 28 Mart 2020 21:45 | Son Güncellenme: 29 Mart 2020 02:05

Covid-19 testi bulunmayan Mardin’de, HDP’li Meclis Üyesi Fahri Kılıç çekilen tomografi sonucu üzerinden karantina altına alındı.

Covid-19 salgını nedeniyle karantina altına alınanların sayısının her geçen gün arttığı Mardin’de, kayyım atanan Kızıltepe Belediyesi’nin HDP’li Meclis Üyesi Fahri Kılıç da karantina altına alındı. Rahatsızlanması üzerine Mardin Devlet Hastanesi’ne giden Kılıç’ın kentte Covid-19 testi yapılamaması nedeniyle tomografisi çekildi. Kılıç, çekilen tomografi sonucunda Covid-19 şüphelisi olarak hastanede karantinaya alındı.

Kendisinden alınan numuneler Covid-19 Ankara’ya gönderilen Kılıç’ın 14 gün boyunca karantinada tutulacağı öğrenildi.

Mezopotamya Ajansı’nın (MA) Kılıç, kendisini iyi hissettiğini, karantinada tutulduğu hastanede test sonucunu bekleyeceğini ifade etti.

FRANSA’DAN GELEN YURTTAŞ DA KARANTİNADA

Fransa’dan yakın zaman önce Mardin’in Dargeçit ilçesine gelen 60’lı yaşlardaki İ.Ü.’nün de karantinaya alındığı öğrenildi.

İlçeye geldikten sonra evden çıkmaması yönünde yapılan uyarıları dinlemeyerek yakınlarını görmek için sokağa çıktığı polise bildirilen İ.Ü.’nin sağlık ekipleri tarafından ambulansla Mardin Devlet Hastanesi’ne getirildiği öğrenildi.

KARANTİNA ALTINDAKİ MAHALLEDE İLAÇ İSTEĞİ 

Derik’e bağlı kırsal Derinsu (Buxur) Mahallesi’ndeki karantina da devam ediyor. Karantina altındaki mahalle sakinleri, kronik hastalığı olan yurttaşların sağlık görevlilerine bildirilen ilaçlarının temin edilmesi beklentisinde.

VAKA SAYISI ARTIYOR

Kentin Nusaybin ilçesinde ise son bir hafta içinde 2 kişinin koronaviris şüphesi ile hastaneye yatırıldığı öğrenildi. TIR şoförleri olduğu belirtilen bu kişilerden alınan numunelerin henüz sonuçlanmadığı bilgisine ulaşıldı.

Yine Kızıltepe ilçesinde, dün Covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden kişinin yaşadığı bina da hala karantina altında. Binada yaşayanların yaşanan ölüm olayı sonrası endişeli bekleyişleri sürüyor.

Kentteki hastanelerde karantina altına alınanların toplam sayısına dair ise şimdiye kadar resmi bir açıklama yapılmış değil. Ancak hastanelerde karantina altına alınanların sayısının 100’ü bulduğu ifade ediliyor. Yayılan salgın nedeniyle Mardin’in merkez ve ilçelerindeki devlet ve özel hastanelerin girişlerinde yurttaşların ateşi ölçülmeye başlanmış durumda.MA

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ