Çocuğa cinsel istismarda bulunulduğu, hastaneye gidince ortaya çıktı

Çocuğa cinsel istismarda bulunulduğu, hastaneye gidince ortaya çıktı
  • 4 Ağustos 2020 11:35 | Son Güncellenme: 4 Ağustos 2020 11:36

Mardin’de, hastaneye giden bir çocuğun, dayısı M.T.’nin cinsel istismarına maruz kaldığı ortaya çıktı. İstismar faili sadece bir gün gözaltında tutulduktan sonra serbest bırakılırken, hakkında hazırlanan iddianamede ise fail hakkında 15 yıla kadar hapis cezası istendi.

Mardin’de M.T. isimli erkeğin, yeğeni olan çocuğu cinsel istismara maruz bıraktığı ortaya çıktı. Cinsel istismarın açığa çıkmasından sonra gözaltına alınan fail ise, bir günlük gözaltının ardından serbest bırakıldı. İstismara ilişkin Kızıltepe Cumhuriyet Başsavcılığı’nın “evlenme yasağı bulunan kişi tarafından reşit olmayanla cinsel ilişki” suçlamasıyla başlatılan soruşturma ise tamamlandı. Hazırlanan iddianame, Kızıltepe Asliye Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. İddianamede fail hakkında 15 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Fail serbest bırakıldı

Çocuğun, 2019 Temmuz ayında gittiği psikolog ile yaptığı görüşmede cinsel istismarın ortaya çıkmasının ardından ihbar üzerine fail 26 Temmuz 2019 tarihinde gözaltına alındı. Ancak fail, bir gün gözaltında kaldıktan sonra serbest bırakıldı. İstismara ilişkin Kızıltepe Cumhuriyet Başsavcılığı ise soruşturma başlattı. Soruşturmanın tamamlanması ile hazırlanan iddianame, Kızıltepe Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Ceza istendi

Mahkemece kabul edilen iddianamede şu ifadeler yer aldı: “ Soruşturma evrakı incelendiğinde Kızıltepe Devlet Hastanesi Çocuk Psikiyatri bölümünde çalışan bir doktorun mağdur ile yaptığı görüşmede dayısı ile birlikte cinsel ilişkiye girdiği; İddia, mağdur beyanı savunması, tanık beyanları, Mardin Adli Tıp Şube Müdürlüğünün raporu, uzman görüşme raporu her ne kadar ihbara konu olayı doğrulamamış olsa ve şüphelinin alınan savunmasında suçlamayı kabul etmemiş ise de adli görüşmeci raporunda tespit edilen çelişkiler ve yine cinsel muayene raporunda belirtilen hususlar dikkate alındığında şüphelinin aralarında evlenme yasağı olan mağdure ile cinsel ilişkiye girerek üzerine atılı reşit olmayanla cinsel ilişki suçunu işlediği kanaatine varılmıştır. Şüphelinin yargılanmasının mahkememizde yapılarak eylemine uyan yukarıda yazılı sevk maddeleri gereğince ayrı ayrı cezalandırılmasına karar verilmiştir.”

Fail M.T.’nin “evlenme yasağı bulunan kişi tarafından reşit olmayanla cinsel ilişki” suçundan yargılanacağı davanın ilk duruşması aralık ayında görülecek. (Jinnews)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ