Mardin Roj

Çocuğa cinsel istismarda bulunan sanığa 11 yıl ceza

Çocuğa cinsel istismarda bulunan sanığa 11 yıl ceza
  • 30 Mart 2021 14:09
Ağrı’da bir çocuğa cinsel istismarda bulunan Nizamettin Şahin’e 11 yıl ceza verildi. Kararı yetersiz bulan avukatlar, istinafa itiraz başvurusunda bulunacak. 
Ağrı’da 17 Temmuz 2020’de bir çocuğa cinsel istismarda bulunan Damızlık ve Sığır Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Nizamettin Şahin hakkında açılan davanın karar duruşması Ağrı 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Sanık Şahin, tutuklu bulunduğu Patnos L Tipi Kapalı Cezaevi’nden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla duruşmaya katıldı. İstismara maruz bırakılan çocuk ve ailesi ile dosyayı takip eden Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği avukatları da duruşmada hazır bulundu.
Duruşmada savunma yapan sanık Şahin, hakkındaki suçlamaları reddetti.
İstismara maruz bırakılan çocuğun avukatları, sanık Şahin’in “çocuğa cinsel istismar” suçundan cezalandırılmasını istedi.
İddiama makamı da suçun “nitelikli hal” teşkil ettiğini belirterek, benzer ceza talebinde bulundu.
AVUKATLAR İTİRAZ EDECEK 
Kararını açıklayan mahkeme, oy çokluğu ile sanık Şahin’e “sarkıntılık” suçlamasından 5, “hürriyeti tahdit” suçlamasından ise 6 yıl ceza verdi. Mahkeme, tutukluluğun devamına karar verdi. Karara şerh koyan bir mahkeme üyesi, “çocuğa cinsel istismar” suçunun oluştuğunu kaydetti.
İstismara maruz bırakılan çocuğun avukatları, sanığın “çocuğa cinsel istismar” suçundan cezalandırılması için istinafa itiraz başvurusunda bulunacak.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ