Mardin Roj

Cizre bodrumlarında katledilen Mehmet Tunç ve arkadaşlarının eşyaları verildi

Cizre bodrumlarında katledilen Mehmet Tunç ve arkadaşlarının eşyaları verildi
  • 19 Şubat 2022

Sokağa çıkma yasağı sırasında Cizre bodrumlarında katledilen Cizre Halk Meclisi Eşbaşkanı Mehmet Tunç’a ait eşyalar 6 yıl sonra ailesine verildi.

 

 

Şırnak’ın Cizre ilçesinde 14 Aralık 2015’te ilan edilen 79 günlük sokağa çıkma yasakları sırasında “vahşet bodrumlarında” katledilen Cizre Halk Meclisi Eşbaşkanı Mehmet Tunç’a ait bazı eşyalar ailesine 6 yıl sonra teslim edildi.

 

 

Cizre’de ilan edilen sokağa çıkma yasakları sırasında 177 kişinin yakılarak katledildiği ve kamuoyunda “Vahşet bodrumları” olarak bilenen bodrumlarda hayatını kaybedenlerden biri de Mehmet Tunç’tu. Sokağa çıkma yasağı sırasında Tunç’un evine baskın yapılarak eşyalarına da el konulmuştu. Yasaklar sırasında hayatını kaybeden Mehmet Tunç’un kardeşi Orhan Tunç’un eşi Güler Tunç, sanal medya hesabından yaptığı paylaşımla Mehmet Tunç’a ait eşyaların ailesine teslim edildiğini belirtti.

 

 

Güler Tunç’un twitter paylaşımı şu şekilde: “6 yıl aradan sonra Mehmet Tunç’a ait bilgisayar ve eşyalar verildi bize… 6 yıldır yaşattığınız acılar yetmiyor mu? Yakılmış ve parçalanmış elbiseleri ailelere göndermek neyin nesidir? Her zaman olduğu gibi kürdün acısına hakaret etmekten başka bir şey değil!”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ