Mardin Roj

Çiftçiler Derneği: Millet perişan durumda

Çiftçiler Derneği: Millet perişan durumda
  • 06 Kasım 2021

Yazılı açıklama yapan Kızıltepe Çiftçiler Derneği Başkanı Mikail Erbeyi, elektrik sorunu nedeniyle halkın perişan durumda olduğunu söyledi, çözüm istedi. 

 

Yazılı bir açıklama yapan Kızıltepe Çiftçiler Derneği Başkan Mikail Erbeyi şunları dile getirdi: “Türkiye’nin belki de en geri kalmış alanlarından biri de Tarım ve hayvancılıktır. Alın teri olan çiftçilik ve hayvancılığa gerekli teşvikler yapılmıyor. Çiftçilerin sorunlarına kulak asılmıyor.

Mezopotamya Ovası tarım açısından zengin ancak Güneydoğu’da tarımdaki elektrik sorunu nedeniyle millet perişan durumda. Büyük bir sorun olan elektrik sorunu özelleştirilmesiyle çiftçiler mağdur durumda ama ses çıkaran yok. Tarım ve Hayvancılık Bakanı ile Enerji Bakanına sesleniyorum;  Sayın bakanlar, bunlar üreten kesim, alın teriyle emek sarf eden kişiler, onlara destek verilmesi Türkiye’nin kalkınması demek, onların desteklemesi güçlü Türkiye demektir.

Verimli topraklara sahip olan ülkemizin dışarıdan ürün ithal etmesi devletin modern olanakları sağlamadığına ve gerekli önemin verilmediğinin göstergesidir. Sayın Cumhurbaşkanı, lütfen Bu Güneydoğudaki elektriğe el atmanızı ulu önder Atatürk’ün ‘Köylü Milletin efendisidir’ sözünü hatırlatarak çiftçilerin sorununa çözüm getirmenizi istiyoruz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ