Çiftçi ve esnafın sorunlarını yerinde dinlediler

Çiftçi ve esnafın sorunlarını yerinde dinlediler
  • 6 Temmuz 2023 10:54

DBP Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz ve beraberindeki heyet, hasat döneminin devam ettiği Mêrdîn’de çiftçinin sorunlarını yerinde dinleyerek, çözümün birlikte mücadele ile olacağına dikkat çekti. 

 

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Milletvekili Beritan Güneş’inde arasında olduğu heyetle birlikte Qoser’de (Kızıltepe) çiftçilerin sorunlarını dinledi. Kızıltepe Hububat Merkezi’nde heyeti, Kızıltepe Zahireciler Derneği Başkanı Şerif Öter karşıladı.

 

ESNAF VE ÇİFÇİLER SORUNLARINI ANLATTI

 

Esnaf ve çiftçiler; sorunlarını anlatarak, Tarım Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) kendilerine yaşattığı mağduriyetlerden söz etti. TMO’dan randevu alamadıklarını dile getiren esnaf ve çiftçiler, gübre, ilaç, tohum ve mazot fiyatlarının yüksek olduğuna dikkat çekerken, buğday satamadıklarını kaydetti. Çiftçinin ürününün elinde kaldığını kaydeden çiftçiler, “Çiftçi ölmüş” derken, esnaflar da piyasadaki belirsizlik nedeniyle buğday alımı yapamadıklarından dert yandı.

 

Çiftçi ve esnaflarla sohbet eden Aydeniz, sorunun çözümünün birlikte mücadele ile mümkün olduğunu belirterek, çiftçi ve esnafın sorunlarını dile getirmeye devam edeceklerini kaydetti.

 

Ardından Zahireciler Dernek Başkanı ile görüşen Aydeniz ve beraberindeki heyet, dernek başkanı Öter’den çiftçiler ve esnafın sorunlarına dair bilgi aldı.

 

Heyet daha sonra ilçede bulunan ikinci Buğday Pazarı’na geçti. Burada da Buğday Pazarı Derneği Başkanı Ahmet Kılıç ile görüşen heyet, ardından Qoser ilçesinde Kızıltepe Çiftçiler Derneği Başkanı Mikail Erbeyi ile görüşerek, çiftçilerin sorunlarına dair bilgi aldı.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ