Mardin Roj

CHP’de aynı kafa: Polise karşı vekilin kendisini korumasını kabul edemediler

CHP’de aynı kafa: Polise karşı vekilin kendisini korumasını kabul edemediler
  • 21 Haziran 2022 12:50 | Son Güncellenme: 21 Haziran 2022 12:51

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, DBP Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz’in polisin uygulamalarına karşı kendisini savunmak isterken, bir polise tokat atmasını kabullenemedi. 

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Merkez Yönetim Kurulu toplantısı sonrası basın açıklamasında bulundu. DBP Eş Genel Başkanı Salihe Aydeniz’in eyleme müdahale ederek, şiddete başvuran polise bir anlık refleksle tokat atmasına dair sözlerini savundu. Ahmet Türk’ün Mardin İl Kongresi’nde, Öztrak’ı eleştirmesine cevap veren Öztrak, “Polise tokat, yumruk atmak kabul edilemez” dedi. Öztrak, “Tabii olayın öncesini biz bilmiyorduk. Orada yoktuk. Milletvekili sakin olmak zorundadır, itidalli olmak zorundadır. Polise tokat, yumruk atmak kabul edilemez” dedi.

“Milletvekillerimiz dosyayı gördükten sonra kendi kanaatlerine uygun şekilde karar vereceklerdir”

Polise tokat atan Salihe Aydeniz’in dokunulmazlığının kaldırılması konusunda parti olarak tutumlarının ne olacağının sorulması üzerine Öztrak, “Ne zamandan beri dokunulmazlık dosyası ile ilgili grup kararı alınıyormuş? Daha dosya komisyona gelmemiş. Arkadaşlarımız dosyanın kapağını açıp içerisinde ne var ne yok görmemişler. Eğer bu konuda grup kararı almak da mümkün değilse, hukuka saygılı bir parti olarak milletvekillerimiz dosyayı gördükten sonra kendi kanaatlerine uygun şekilde karar vereceklerdir” ifadelerini kullandı.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ