Mardin Roj

Çatışmalar sürüyor: Hulusi Akar ve komuta kademesi yeniden Şırnak’ta

Çatışmalar sürüyor: Hulusi Akar ve komuta kademesi yeniden Şırnak’ta
  • 13 Mayıs 2021
Operasyondaki asker kayıplarının arttığı iddiası ardından Savunma Bakanı Hulusi Akar, Metîna, Avaşîn ve Zap bölgesinde devam eden askeri operasyonun koordine edildiği Şırnak’a geldi. 
Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz’den oluşan komuta kademesi Şırnak’a geldi. Akar, 23 Nisan gecesi Metîna, Avaşîn ve Zap’a başlatılan operasyonun Şırnak’taki 23’üncü Piyade Tümen Komutanlığı’na gelerek son duruma ilişkin bilgi aldı.
Akar ve beraberindeki komuta kademesinin ziyaretinin operasyondaki asker kayıplarının ardından bölgeye korucu sevk edildiği iddialarının ardından gerçekleşmesi dikkat çekti.
Akar, daha önce operasyondaki zorlanmaya ilişkin “Dağlar, yamaçlar, inmesi binmesi çok zor. Helikopterler yere teker koyamıyorlar. Bugüne kadarki mücadelede yapılması gerekenin hepsi yapıldı. Hava hücum harekatlarında helikopterlerimiz 300-500 sorti yaptı. Maalesef dost bildiğimiz bazı ülkeler PKK’ya füzeler verdiler. Dolayısıyla bunların her biri bizim için büyük bir tehlike, büyük bir risk” ifadelerini kullanmıştı.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ