Mardin Roj

Camilerin yine elektriği kesildi: Diyanet borçları iş insanlarına ödetmek için mi ödemiyor?

Camilerin yine elektriği kesildi: Diyanet borçları iş insanlarına ödetmek için mi ödemiyor?
  • 10 Haziran 2021

Mardin’in Mazıdağı ilçesinde elektrik borcu ödenmediği gerekçesi ile bir camide elektriklerin kesilmesi sonucu camide bulunan cemaat, ibadet yaptığı sırada karanlıkta kaldı.

 

Mardin’in Mazıdağı ilçesinde 8 Haziran günü , Gündoğan Mahallesi’nde bulunan Kubbeli Camii’nde DDEDAŞ elektrikleri kesti. Saat 22.00 sularında caminin elektrikleri cemaat, namaz kıldığı sıralarda kesildi. Camii cemaati , elektriklerin kesilmesi sonucu karanlıkta ibadetlerini yerine getirmek durumunda kaldı.

 

Olayla ilgili yetkili mercilerden herhangi bir açıklama yapılmadı. Camiide namaz kılan yurttaşlar, sosyal medya hesaplarından duruma sitem etti.

 

MÜFTÜLÜK VE DEDAŞ OYUN MU YAPIYOR?

 

7 bakanlık ve 13 başkanlıktan büyük bütçesi olan Diyanet İşleri Başkanlığı daha önce de Mardin’de kimi camilerin elektrik faturalarını ödememişti. DEDAŞ da ödenmeyen borçları gerekçe göstererek, camilerin elektriklerini kesmiş, duyarlı iş insanları camilerin yardımına koşmuştu. Müftülüğün elektrik borçlarını bilinçli olarak ödemeyip, iş insanlarının ödemesi için DEDAŞ’ın kesinti yapmasına izin verdiği belirtiliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ