Mardin Roj

Camilerden sonra sıra Müftülük binasında

Camilerden sonra sıra Müftülük binasında
  • 12 Haziran 2021
Kızıltepe İlçesinde Müftülüğe ait hizmet binasının elektriği birikmiş borçlardan dolayı kesildiği öğrenildi.

Kızıltepe’de ilçe Müftülüğü binası ile bir  Kur’an kursunun elektrikleri biriken borçlar  nedeniyle kesildi. Kesintinin 4 gündür sürdüğü belirlendi.
Eskiden Hükümet Konağı olarak kullanılan binada hizmet veren Kızıltepe İlçe Müftülüğü ve Şahkulubey yolu üzerinde bulunan Kur’an kursunun elektrikleri 11 aydır ödenmediği gerekçesiyle Dicle Elektrik A.Ş. tarafından elektrik kesildiği öğrenildi.

 

Kızıltepe’de birçok caminin de birikmiş elektrik borcunun olduğu ve bundan dolayı elektriklerinin kesilebileceği belirtilirken Mardin Merkez Artuklu ilçesinde aralarında tarihi Ulu Camiinin de bulunduğu 7 caminin elektriği kesilmişti.

 

Mardin il genelinde Camilerin yaklaşık 4 milyon lira elektrik borcunun biriktiği iddialar arasında. Elektrik borçlarının Müftülük tarafından bilinçli ödenmediği, duyarlı kişilerin ödemesi için DEDAŞ’ın bilinçli kesinti yaptığı belirtiliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı 7 bakanlık ve 13 başkanlıktan daha fazla bütçesi olan başkanlık olarak kamuoyunda tartışılan kurumların başında geliyor.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ